6 aylık bebekte dil gelişimi

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ediluj

benim oğlumda bu hafta 6 . ayını dolduracak,bizim etrafta herkes çok konuşuyor,(anneanne,bekıcı,ben..)birde çok kalabalık içinde buyudu..oda kendince sesler çıkarıyor.ama baba dede den çok daha farklı sesler çıkarıyor..Ama her çocugun gelişimi farklı,illa tablodaki gibi olacak diye bir kaide yok.Önemli olan seni işitmesi demişti dr. o hafızaya alıyor..yapıyorsunuzdur mutlaka Dil gelişimi için muzik dinletin,şarkı söyleyin(eşim detone olan sesimin çocuk şarkıları söyleye söyleye düzeldiğini söylüyor:)),konuşun kayıda alıyorlar herseyi..


blueberry

benim kızım tam 6 buçuk aylık. yaklaşık 20 gündür hece diyebileceğimiz sesler çıkarıyor. de-de, na-na, ba-ba gibi.. 

erkek çocukları daha geç davranıyor diye biliyorum ama gerçekten bilinçli kelimeler söylemek konusunda olabilir bu. heceler konusunda da aynı mı bilemiyorum. 
7. ay kontrolünde doktorunuza da sorun bence..


oglumicin

bence endişelenme.. benimki 8 aylıkken bababa dedede demeye başladı.. doktorumuz da o ay ilk defa sormuştu diyor mu diye..


ipek_eren

Benim oğlumda bazı sesler çıkarıyor ama daha hecelemeye başlamadı. Bizimkiler daha çok çığlık tarzında:) Doktorumuzda 7.ay kontrolünde sesler ve hecelemeyle ilgili birsey sormadı.


zumre

aile hekimleri ne işe yarıyor anlamıyorum. 25 günlüktü bizimki "gece öksürdü" dedim aile hekimine, "boğazını temizliyordur devam ederse çocuk doktoruna götür" dedi. götürdüm meğer çocuk hasta olmuş.Cevaplamak için Üye ol