Kızımla yanlız kalmaktan onunla ilgilenmekten çok korkuyorum

ecegun soruyor: 2

Merhaba arkadaşlar. Kızım şu an 3 aylık. Kayınvalidemlerle yaşıyorum. İsteyerek hamile kaldım ama ne hamileliğimde ne bebeğim doğduğunda onu bir türlü sevemedim. Sosyal medyada haberini aldığı an dünyası değişen o annelerden olamadım ben. Hiç tek kalmadım şimdiye kadar. Ama kayinvalidemler bir yere gider kalır gelmez diye ölesiye korkuyorum. İlgilenmek gelmiyor içimden birileri boğuyor beni sanki korkuyorum susturamam uyutamam diye. Kucak istediğinde sıkılıyorum gezdirmek gelmiyor içimden yoruluyorum. Niye ben anneliği sevemedim kızımı sevemedim.ona bir şey olsun istemem ama sanki başkasının çocuğuna bakıyorum gibi geliyor. Birkaç saat yanlız kaldım kızımla birkaç kere baktım ama ağlayarak korkarak. Nereye kadar böyle gider..

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


lethee

Merhaba ecegün, 

Yazdıklarınız çok tanıdık geldi bana. Ne kadar istesek de, ne kadar hazır hissetsek de gerçekten bebek sahibi olduğumuzda, hayal ettiğimiz ya da sosyal medyada gördüğümüz gibi olmuyor ruh halimiz. Bu bir geçiş dönemi, zaman içinde bir denge oluşturacaksınız bebeğinle. Bu süreçte eğer sürekli keyifsiz ve yetersiz hissediyorsanız, mutsuzluk, keyif alamama, yetersizlik, suçlu hissetme gibi duygular zamanın çoğunda var ise psikolojik destek almak çok iyi gelebilir. 

Kayınvalidenizin evinde olmak, kendi evinize geçmemek kendi seçiminiz mi onu bilemiyorum ama eğer kendinizi daha iyi hissedeceğinizi düşündüğünüz başka bir seçenek var ise belki eşinizle o seçeneği de düşünebilirsiniz. 

Umarım en kısa sürede daha iyi hissedersiniz. 

Sevgiler.


yuksel_

Merhaba,

Şu soruya yazılan he rşeyin size de çok faydası olacağını düşünüyorum. İmkanınız varsa psikolojik destek almanızı tavsiye ederim:

https://www.nurturia.com.tr/questions/3387e703-ec02-4841-88c6-adf1010dab30/1/annelige-alisamiyorum
Cevaplamak için Üye ol