2 aydır neden kusuyor olabilir? çaresiz kaldık

kucukadam soruyor: 6

Şimdi 1 yaşında oğlum ilk kez 2 ay önce kustu.. orta kulak iltihabı olmuş antibiyotik kullandık ve geçti sonra ki haftadan beri her gün bazen 3 bazen 1 kez bazı gün kusmuyor ama haftanın beş günü kusuyor.

Herseyden suphelenip aylar önce rahatlıkla yediği herseyi tek tek menüden çıkardık. Porsiyonlari azalttik Şimdi yeni ek gıdaya başlayanlar gibi besleniyor.

Kulak idrar kan gaita sına bakıldı. Bişey çıkmadı.

Ewde değişen bir durum (ise başlama gibi) yok.

Alt dişleri çıkalı 3 ay oldu üstler çıkmadı.

Birde eskiden aynı saatlerde ( sabah uykusu- öğle yemeği arası) migde bulantıli kusmasi varken şimdi Ne zaman kuscagi belli olmuyor.

uzun oldu ama bir fikri olan var mı böyle bir tecrübesi olan varsa lutfen Paylaşın. ..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nisa2010

reflü olabilir mi acaba?


kucukadam

Olabilir dimi


ayse_deniz

Benimde ilk aklıma gelen reflü oldu. Sizin yerinizde olsam pediatrik gastroya mutlaka giderdim.


evinyekta

Yalnız reflü bebeklerde bir yaşına doğru azalır sonradan reflü olmuşsa o ayrı bide koyu kıvamlı ve ölçü olarak az beslenmeli bide reflüde pek kilo kaybı olmaz bebek gelişir yeğenim iki sene reflü sebebiyle kustu ciddi bi tetkik gerektirir umarım geçici bi durumdur unutmadan benim bebeğimde bir aya yakın kustu sebebi balgamdı Fikriniz olsun


kucukadam

Evinyekta gibi bende reflu 1 yaşından sonra başlamaz diye düşündüm. Yanlış mı biliyorum 1 yaşından sonra reflu başlangıcı olabilir mi?


Asozen

Evet olabilir.

Buyuk kizimda bebeklik donemi reflusune dair hicbirsey yasamadik. Kusan bir bebek degildi. 1,5 yas civarindayken artik bulamaclardan yavas yavas taneli beslenmeye gecerken, ogurmeler,kusmalar basladi. Yeni yemek duzenine tepki gosteriyor diye dusunduk ama yine de doktora gosterdik. Bu arada ozellikle geceleri belirginlesen bir oksuruk basladi. Doktorumuz bir gastroenterologa yonlendirdi. Alerji testleri temiz cikti. Reflu olup olmadigini anlamak icin ileri tetkik yapildi ve cocugumun 3.derece reflusu oldugu ortaya cikti. Simdi 5 yasini bitirdi, donem donem reflu ataklari yasiyoruz.

Yani reflu 1 yasindan sonra ortaya cikarmi sorusunun cevabi,evet..Cevaplamak için Üye ol