İki bebege nasıl yetisilir?

Zeynep12 soruyor: 5

Merhabalar. 10 günlük ve 15 aylık bebeklerim var. Kızım benimle yatıyor gece üstünü cok açtığından. Malum yeni bebekte geldi. Bu zamana kadar kayınvalidemde yattı Gunduz yanımda ama ben onu cok özlüyorum :( gecen gece ucumuz bi odada yattık kucugun aglamasina kizim uyandi biri ayagimda biri kucağımda cok zor bi durumdu 2 saat uyudum uyumadım. Esimin uykusu çok ağır ilgilenemiyor. Öte yandan Sürekli panik halindeyim ya ikisi aynı anda ağlarsa acıkırsa vs . İkiz anneleri daha iyi anlar sanırım. Yatma olayını nasıl yapicam kimse olmadığında nasıl ikisine birden yetisicem bunalıma girdim sanırım ;(

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ipekkusgoz

Eşinizin uykusu ağırsa ,siz de insansınız sizin uykunuz da kıymetlidir. Hatta ve hatta sizin en büyük enerji, sabır ve dirayet kaynağınız uykudur. Sizi şu sıralar besleyebilecek tek şey uykuyken eşinizin bunu siizn yerinize yapıyor olmasına izin vermeyin sakın. Uykudan uyanması zorsa sukunet sağlanana kadar uyumasın o zaman.


Zeynep12

Peki ya suçluluk duygusu ? Sanki kızıma haksızlık yapıyor gibi hissediyorum. Ufagi emzirirken ilgilenirken falan emzirmeden soğudum nerdeyse. Su an yanımda değil mesela babaannesiyle gezmeye gitti ama ben onu cok özlüyorum. Hala gece yanıma almaya cesaret edemedim.


ipekkusgoz

Orası doğru. daha büyüğün tadını çıkaramadan 2. gelmiş.Belki şu an o da emiyor olabilirdi ve hatta emmeliydi de. ama şu anda bunu düşünüyor olmanın üçünüze de faydası yok.


araszay

Gece kızı emzirirken oğlum uyanirdi ilk zamanlar bi kolumla ona sarılırdim bi kolumda bebek emzirirdim.


firis

büyük olanı bile daha çok küçük aslında anlıyorum seni insan vicdan yapıyor.Benim kızım 9 yaşında ama ben bile sık sık onu ihmal ettiğim hissine kapılıp vicdan yapıyorum.
Cevaplamak için Üye ol