Doktor hakkında

ogretmenim2 soruyor: 10

merhabalar,

hangi doktora gideceğim konusunda karar veremedim hala. zeytinburnunda oturuyorum. aklıma ethica hastanesi geldi. ali paşa bey i önerdi bir arkadaşım. ermeni hastanesi olabilir ama doktor bilgim yok orada. bir arkadaşım da 29 mayıs hastanesinde lebriz hale hanımı önerdi. bu doktorlara daha önce giden var mı aranızda? ya da başka hastane başka doktor önerisi olan var mı? sgk ile anlaşmalı olursa tercihimdir. teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


ogretmenim2

evet tıp merkezinde. ben de makalelerini okuyup normal doğumu desteklediğini düşündüm. sizmemnun kalmadınız mı yani? ali paşa bey hep sezeryan yaptırdığı için istemedim. yorumlardan öyle anladım.


CokBilmis

Elbette tek bir tecrübe yaşadım ben, belki de iyi bir normal doğum doktorudur ama bende durum şöyle gelişti:

38. haftada 3 cm açıklık olmuştu ve o halde 40. haftayı bitrdim. 40. haftadan sonra acayip şişmitim, vücudumda çok ödem vardı, ayrıca bebeğin kafası bacak aramdaydı, yürümekte oturup kalkmakta zorlanıyordum. O halde her gün tıp merkezine gelip nst'ye bağlanmamı istedi. Aslında doktorlar da haklı. Bunu yapmasa ve bir terslik olsa, başı belaya girebilir. ama tecrübesizdim, normali bu sandım. Bugünküm aklım olsa bebeğimin hareketlerini hissettiğim sürece nst'ye filan girmek için kendimi zorlamazdım.

1 hafta er gün nst'ye girdim. 1 hafta sonra suni sancı verelim dedi. 1 gün boyunc hastanede, pilates topunun üstünde, kolumda serumla zıpladım durdum. En ufak bir sancım olmadı. Çok sinirim bozuldu, çok yoruldum. Sürekli alttan muayene yapıyorlardı, canım da yanıyordu.

O halde doktorum yanıma gelip: "İsterseniz akşam evinize gidip yatabilirsiniz. Ama herhangi bir aksilik olursa sorumluluk size ait. İsterseniz geceyi hasntede geçirin, yarın erkenden ameliyata alalım" dedi. Çok yorgun, gergin ve ürkek bir haldeydim, kabul etmek zorunda kaldım.

Şimdiki aklımla ya doktoru takmayıp inisiyatifi yüklenirim ya da beni her koşulda yüreklendirecek bir doktor bulurum.

 

Ama bir başkası ile tecrübesi farklı olabilir. Bu benim tecrübem.

Bir de ünlü bir doğum hemşiresi de kendi tıp merkezinde eğitim veriyor. Belki o hemşireyi doğum koçu olarak tutsaydımi daha farklı olabilirdi her şey.

Ha, bu arada Sennur Hanım ile olan sezaryende hiçbir sorun yaşamadım. Anesteziye ilişkin en ufak bir sıkıntım olmadı. hastenede sorun yaşamadım. Doğum kesimle ilgili bir sıkıntım olmadı. O konuda kendisinden en ufak bir şikayetim yok, yiğidin hakkını yiğide vereyim.


ogretmenim2

anladım canım, bakalım bir gideyim de ne olacak, beğenecek miyim? salı günü randevum. haber ederim. teşekkürler.


SummerTime

ben international hospital- tevfik ertürk'e gittim. sağlamcı ama panik yapmayan-yaptırmayan bir doktor. illa sezaryen ya da normal doğum demiyor, olması gerekn ne ise onu öneriyor. benim de hamileliğim sıkıntılı geçti, en korktuğum hastam sensin diyordu ama sağlıklı ve erkenci bir kızım oldu sayesinde.. ben serinkanlı ve seviyeli tavrından dolayı, 2. çocuk düşünürsem şayet yine kendisini tercih ederim.


elazeynep

Merhaba ben Ali Paşa ile doğumumu gerçekleştirdim Ali paşa sezeryan değil daha çok normal doğum  taraftarıdır bende normal doğum yaptım kesinlikle önerebilirim size çok konuşkan, güvenilir, gereksiz test yaptırmayan,paraya önem vermeyen ve özellikle hastalarına bol zaman ayıran biridir ikinci doğumumu da kesinlikle Ali paşa ile gerçekleştirmeyi düşünüyorum kesinlikle tavsiye ederim.ogretmenim2

halbuki forum sitelerinde tam tersi yazıyordu. o zaman değerlendirebilirim tekrar. gerçi medipol üniv. hastanesi lebriz hale aktüne gidiyorum. ama orası da aklımda olsun şimdilik. teşekkür ederim.


elazeynep

rica ederim ne demek şaşırdım doğrusu hamileliğimin başında Ali Paşa ile başladım ve her konuşmamızda normal doğumu konuştuk en sağlıklısının öyle olduğunu söylerdi kendisi en güzeli en sağlıklısı da öyle zaten çok memnunum normal doğum yaptığım için umarım sizde sağlıklı bir hamilelik ve doğum gerçekleştirirsiniz kendinize iyi bakın.. :)


ipekkusgoz

Ben gerçi normal doğum yapamadım ama elazeynep'in Ali Paşa hakkında söylediklerine katılıyorum.Benden 3,5 ay önce bir arkadaşımı sabahtan akşama kadar hem de bir bayram günü normal doğurtmaya çalıştı ama olmadı akşam saat 8'de sezaryanla doğum gerçekleşti.Ama söylendiği gibi sezaryanci bir dr olsa o kadar saat ne kendi kalırdı hastanede ne de arkadaşım o kadar sancı çekmiş olurdu. Yanındaki Bahtegül Hemşireyi de es geçmemek gerekir:)elazeynep

aynen öyle benimde tam 1 sene önce bugün :) suyum akşam 11'de geldi  ve hemen ali paşayı aradım hastanaye yönlendirdi beni kendi de hemen geldi sabah 8'e kadar sancı çektim bütün gece kontroller zor bir doğum oldu ama doktorum hep destek oldu doğal olarak sabaha kadar bekledi o da sezeryana alayım istersen falan da demedi zor gerçekleşti biraz ama olsun zaten doğum gerçekleşince bütün sancıları geçiyor insanın yeniden doğmuş gibi oluyor insan Allah herkese nasip etsin


nibeyaz

Arkadaşlar merhaba,

şuan 8 aylık hamileyim ve Ali Paşa beye gidiyorum uzun süredir bende kendisinden çok memnunum hastasına lüzumsuz testler yaptırmayan oldukça doğal ve içinden geldiği gibi anlatım tarzı olan hastasına zaman ayıran biridir.İnsallah bir ay sonra doğumumu kendisi gerçekleştirecek.

benım sormak istediğim yakın zamanda Ethica'da Ali beyin ekibiyle doğum yapan varsa bana özetleyebilirmi? ilgililermi dikkat etmem gereken bir konu varmı?

doğumun ardından bebeğim benden ayrılmadan ( muayene gibi) süt vermem için kime bilgi vermeliyim?Cevaplamak için Üye ol