Florence Nightingale Gayrettepe

agathis soruyor: 7

Merhaba, Florence Nightingale Gayrettepe'de doğum yapmayı düşünüyorum, burada doğum yapıp bana fikir verebilecek birileri var mı acaba?Memnun kaldınız mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


yase

Merhaba,

Ben 2008 Ağustos ayında orada doğum yaptım, epidural sezeryan oldum.
Doğumum süper geçti, bunda tabii ki en çok pay çok sevdiğim muhteşem doktorum Kağan Kocatepe'ye ait. Onun dışında, hastaneden de büyük ölçüde memnun kaldım, hatta ikinci doğumumu da büyük ihtimal orada yaparım diye düşünüyorum çünkü birçok büyük özel hastaneye göre (Acıbadem, Amerikan, Memorial..vs) fiyatları da daha uygun(du 2,5 sene önce)
Ufak tefek kafama takılan şeyler olmuştu, ancak onları da özel olarak talep ederek düzeltebilirsiniz. Mesela ben kızım ilk doğduğu gün yıkanmasın istiyordum ama bu isteğimi hastaneyle paylaşmadığım için çıkar çıkmaz yıkamışlardı, o zaman çok üzülmüştüm ama söylesem yıkamazlardı eminim:)


agathis

Hastanenin güncel fiyatları normal doğum:2750- buna 1 gece kalış ve epidural dahilmiş, sezeryan: 3850 TL-2 gece kalış dahil imiş. Bana makul geldi çünkü Amerikan Hastanesi'nin fiyatlarını duymuştum. Tabii Allah korusun extra durumlar sarılık, yoğun bakım fiyatı ne kadar arttırır bilemiyorum..

Neden bebeğin yıkanmasını istememiştin? Bu standart bir uygulama değil midir? Kullanılan kimyasallar mı endişelendirdi seni?


yase

Hayır kimyasallardan ziyade, bebeğin anne karnındayken üstüne yapışmış olan o beyaz şey (adı neydi unuttum şimdi) cildini korur, birkaç gün kalması daha iyidir diye okumuştum bir yerlerde hamileyken. Sebep o yani. Yoksa kimyasallardan korkum yok çünkü ha 3 gün ha 5 gün sonra eninde sonunda o kimyasallarla tanışacak ister istemez..
Birazcık yeni anne şımarıklığı diyebiliriz:)
Ama bebeğin yıkanması kesinlikle standart prosedür değil. Benden 2 ay önce Kadıköy Florence Nightingale'de doğum yapan arkadaşımın kızını yıkamamışlardı, hastanenin uygulaması bu yöndeydi. Hatta bu sene Şubat ayında yine Gayrettepe FN'de doğum yapan arkadaşımın da kızını yıkamamışlar ve artık rutin uygulama bu, yıkamıyoruz demişler.
Bu arada ben doğum yaptığımda sezeryan olunca 3 gece yatırıyorlardı. Kısalmış demek ki..


agathis

Evet her gün birşeyler değişiyor demek ki, öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim. Rahat, güzel bir hamilelik ve doğum diliyorum.


yase

Ben de size güzel bir hamilelik & doğum tecrübesi ve çok sağlıklı bir bebek diliyorum..


pinarbyk

Evet, ben 2009 yılında orada doğum yaptım. Çok iyi bir hastane bence, emzirme dostu, bebeği gerekmedikçe bebek odasına almıyorlar, anne yanında kalıyor. Hemşireler çok ilgili, temizlik görevlileri çok iyi, hastane ve odalar temiz, bizim oda geniş ve ferahtı da, hemşireler anneye bilgi veriyor, bebek yıkama eğitimi bile veriyorlar. Ben çok memnun kalmıştım, değişmediyse kesinlikle tavsiye ederim. Benim bebeğimi yıkamışlardı, zaten yıkamakla geçmiyor o verniks tabakası, zamanla kendiliğinden dökülüyor. Ama istemezseniz, önceden söylerseniz onu da dikkate alırlar. Sağlıklı kolay bir doğum diliyorum.


ilkayoz

Ben de eylül 2010'da orada doğum yaptım.33 haftalık ikiz bebeklerimi doğurdum,erken doğum olmasına rağmen küvöze girmediler.Çok miniklerdi yani daha dikkatli bakılması gerekiyordu,bu konuda hemşirelerin yardımını unutamam,çok ilgiliydiler.Ameliyatımda çok güzel geçti,herşey süperdi yani.Cevaplamak için Üye ol