amniyosentez yaptıranlar

seydaa soruyor: 4

18 haftalık hamileyim.geçen hafta dr a gittim.ultrasonda bebeğimin her iki böbreğinde minimal büyüme ve kafasının sağ tarafında 0.4 mm yumuşak doku kstine rastlandı.dr amniyosentez önerdi çok korkuyorum.benimle aynı sıkıntıyı yaşan varsa lütfen acil cevap yazarsa sevinirim

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


saira

Merhaba;

Amniosentezi ben de yaptırdım.Biraz sıkıntılı bir süreç.Sonuçların çıkmasını beklerken çok gerilebiliyor insan, ki ortalama 3 hafta içinde çıkıyor sonuçlar.Bir de fish denen bir tarama var, o da amniosentezin yaklaşık 2 gün içerisinde sonuçlananı.İlk önce bir doktora daha görünün derim ben.Eğer her iki doktorda da aynı netice çıkarsa o zaman amniosentez yaptırın.Ama fazla zaman kaybetmeden iyi bir kadın doğumcuya görünün derim.Nerede yaşıyorsunuz?Riskli gebelikler ile ilgili çok iyi uzmanlar var.Eğer İstanbul'da iseniz isim verebilirim.

Sevgiler;

Dilek
 
www.kumrukusum.blogspot.com


FILIZM

İstanbulda iseniz Prof.dr.Atıl Yüksel'e gidin.  Ben de amniyosentez yaptırdım ve şükür hiç sorun çıkmadı, oğlum şimdi gayet sağlıklı.


fulyaakdemir

benimde taramalarımın sonucu kötü  çıkmıştı doktorum amniyosentez yaptırmamız gerektiğini söyledi yaptırdık allaha çok şükür ki bebeğim çok sağlıklı dünyaya geldi evet gerçekten sonucu beklerken çok geriliyor insan ama doktorunuz öneriyorsa kesinlikle yaptırın derim ben çünkü 9 ay çok uzun bir dönem bu dönemi şüphe içinde geçirmek amniyosentez yaptırmaktan çok daha zor olabilir 


babu

amniyosentez ben de yaptirmistim, iyi bir dr yaparsa riski cok cok cok az. hatta bizim dr aslında hiç riski olmadığına bile bizi ikna etmişti. :) iyi sonuçları aldıktan sonraki rahatlık da inanılmaz.

böbrek konusunda bir tecrübem yok ama bir arkadaşımın bebeğinin de beyninde de kist vardı anne karnındayken, çok endişelendiler onlar da. amniyosentez yaptırdılar. orda görünen bir sorun yoktu. sonra küçüldü yokolur diye beklediler yok olmadı. hatta bir büyür bir küçür gibi gözlendi ama ultasonda da baktığın açıya göre değişebilir dediler. daha sonra öğrendiler ki (arkadaşım macar yani bu verdiğim bilgiler macar doktorlarının yorumları) pek çok bebekte rastlanan ve genellikle hiç bir sorun yaratmayan açıklanamayan bir durummuş bu. hamilelik boyunca izlediler, yok olmadı ama büyümedi de. bebek sağlıkla doğdu ve şimdi de 8 aylık yanlış hatırlamıyorsam ve son derece sağlıklı.

bunu detaylı araştırmayın anlamında yazmadım, doktorun gerekli gördüğü tüm testler ve izlemeler yapıldıktan sonra bir sorun olmadığına karar verilir ama kist de orda durmaya devam ederse bu örnek de aklınızda olsun. ayrıca bekleme sürecinde de aklınızda olsun ki daha az endişelenin (öyle birşey mümkünse tabi) orda bir kist olması her zaman kritik bir durum anlamına gelmeyebiliyor.

umarım siz de bebeğinizi çok sağlıklı bir şekilde kucağına alırsınız.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Oğluma isim 4

baderose 4Y
Son: derya275,

rEflü ve uyku 4

nevvera 4A
Son: ezgkar,

Canım çok sık antep fıstığı istiyor. 1

salihaanne 13Y
Son: bebisimmm,

Kalp atışı yok dedi 4

acelyabilge 7Y*6H*
Son: gamze,