1 yaşındaki oğluma kreş arıyoruuum lütfeeen bana yardım ediiiin...

berkay_betul soruyor: 10

 

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


Gina06

100.Yıldaki İlk evim yuvayı deneyin. Eğer çocuğunuz için aile atmosferi olan yani ruhu olan bir yer arıyorsanız. Küçük ,sade,temiz ve kuruluşundan beri aynı kadro ile devam eden bir okul.

İki çocuğumda orada büyüdü ve ben kolay kolay kefil olmam..hele işin içinde çocuk varsa!!


ozlemkaan

yıldız civarında düşünürseniz magıckıds i şiddetle tavsiye ederim


mimyase

benim dikmendeki Rotaya gittigimde saat 14.00 cıvarındaydı cocukların yanında tekrarlıyorum soforler vardı elbette ki merdiven olacak ama merdivenin kapısı kapalı olmak zorunda bu sekilde kapısı acık  merdiven cocugunuzun gelişimine nasıl bir katkısı olacak anlamadım  o merdivenin ne kadar dik oldugunu görmediniz mi? yanlıslıkla ayagı takılsa bir arkadası itse Allah korusun dile bile getirmek istemiyorum.Birdeee
Bu arada Bal arısına gittim hala oraya devam eden annelerden yorum almak istiyorum.Birde Emek kresi deniyecegim.

Her annenin kriterleri farklı oluyor iste....

Keske bende cocugumu gözüm arkada kalmadan bırakacagım bir kres bulsamda 200 daha üstüne versem hiç sorun degil.
 
Burda önemli olan içinize sinen cocugunuzun  mutlu oldugu yeri bulmak sizde bulmussunuz ne güzel sizce aradaki 100-200 fark için kreşi degistirmeye deger mi?etrafta yanında ögretmen olmadan dolasan cocuklar vardı.


mimyase

Anlam veremedim ama sondaki cümlemle ortadaki cümlemin yeri degişmiş.:)  Siz cocugunuz ve kendiniz için sistemi oturtmussunuz darısı benim gibi kres arayan annelere olsun ne deyim.

Bu arada ben üzerinden süre gectigi için yanlıs yazmısım 15.30 civarıymıs önceki yazımdan okudum her  neyse bu bir etki tepkidir ben Dikmendeki Rota dan memnun kalmadım bana yapılan muamele ve orda gördüklerim benim cocugumu emanet edebilecegim  bir yer olamayacagını netlestirdi.Ama siz memnunsanız sizin ve cocgunuz adına sevindim.

Simdilik kısı kızım için evde gecirmeye karar verdim.Bu arada rahat rahat kres gezmeye devam edicegim insallah  karsıma istedigim gibi bir yer cıkar.


selcen

Kışı evde geçirecek olması iyi olmuş, yazın başlamaları daha iyi oluyor. Çünkü kışın çok hasta oluyorlar ilk yıl :( Umarım gönlünüze göre bir kreş bulursunuz. Tabi biz de inş. sıkıntı yaşamadan devam edebiliriz. Söz konusu çocuk olunca insan sürekli temkinli olma ihtiyacı hissediyor. Şimdi iyi gidiyor ama her an her şey değişebilir. mimyase

tesekkür ederim.Evet insanlardan duyduklarım beni yeterince tedirgin ediyor.İnsan canını teslim ediyor üstüne bir de para veriyor ama ne yazık ki işte budur diyebilecegim bir kres cıkmadı karsıma.En sonunda eşimin dedigi gibi kendim bir  kres acacagım sanırım.1ay önce  bir kreşe gittim nerdeyse kayıt yaptıracagım yemek saatiydi kızımda yemek bölümünde bende kresi geziyorum birde  sınıflara bakıyım dedim kızımla cıkarken diger sınıf arkadaslarınıda arkamızdan getirdiler oysaki onlar önündeki tabagında yemegini yiyorlardı  yemegi bitirmesini  beklemediler onlarıda alıp sınıfa getirdiler.Belki basit birşey ama benim için önemli benim kızımada yrn baska veli geldiginde aynı seyi yapıp masadan kaldırıp veli arkasından sınıfa sokacaklar.Neyse umudumu kaybetmiyorum elbette kızımın evi dısında mutlu olacagı bir yuva bulup ben de işe baslıyacagım:)


berkay_betul

merhaba ben hala kreş arıyorum.. oğluma 1 ay babannesi 1 ayda anneannesi bakacak ondan sonra mecburen bir kreşe vericem..
bu sürede içime sine bir yer aramaya devam ediyorum galiba kötünün iyisini seçicez inşallah çalışan bütün anneler yavrusunu gözlerinin fazla arkada kalmadan teslim edebilecekleri bir yer bulurlar..
kreşlerle görüştükçe ben de yazıcam lütfen siz de yazın görüş ve önerilerinizi böyle ilgili annelerin düşünceleri benim için gerçekten çok önemli..
herkeslere kolay gelsin...


sappho


Dini eğitim mi ??? 1 yaş çocuğundan söz ediliyor,gerçi 3-5 de olsa ne farkeder yaa,neyse...kritrler arasında sayılması biraz tuhaf geldi bana...!!!

sappho

Tartışma yaratmak asla istemem,özellikle de din gibi hassas bir konuda. Ama yanıtlayamadan geçemeyeceğim.İngilizce öğrenmekle,dini eğitim bir midir?? Gelişmemiş beyinleriyle asla algılayamayacağı karmaşık  bir sistem olan dini öğretmek eğitim mi olur? dayatmayla bilinçaltına zarar vermek mi?? ama ailede verilen ahlaki eğitim mutlaka olmalı, o ayrı...


ebrucncyln

suhande hanım bu saydıklarınız dinden ziyade kişilik aile terbiyesi sosyal yaşam ölçütleridir ben de inana bir insanım ama bu kadar soyut olan kavramların çocugun soyut düşünebildiği akıl baliğ oldugu zaman verilmesi taraftarıyım zaten siz aile de o yaklaşımı sergilerseniz çocugunuzda %80 o düşüncelerde olacaktır. söylemlerinize baktığımda pek te akılcı olmayan sadece niyet olan düşüncelerle yaklaştıgınızı görüyorum sapho arkadaşımızın belitmek istediği benzer şeyler son yazdığınız maddeler tekrarımdır dinden ziyade terbiye edeptir din sadece yol göstericidir kişi bu olguları kendisi belirler iyi insan olmak mesela . Ayrıca görevim gereği(öğretmenim) alanımızda bile çocukların somut dönem soyut dönem algılamalarına göre konular dizilmiştir en basiti matematikte mantık dersinin yıllardır çok soyut algılamada zorluk çektiklerini yazarız Meb e lakin göz ardı edien bir konu odu yıllarca lise 1 sınıfta anlattırdılar bizlere ve çocuklar nedense lise 1 matematiğinde çöküşe geçtiler sonraki konular ne kadar kolay olsada baştan ilk konu mantık olunca korku sardı ve yaklaşımalrı zor ders yapamıyorum oldu ve 2013-2014 müfredatındaki değişimi söyleyeyim yeni dönemde mantık dersi 11. sınıfa yani lise 3 e alınıyor yani olayın tam anlaşılır olması için daha soyut düşünen bireyler gerekli bunu sonunda meb kabul etti demek istediğimiz anlatırsın çocuk anlamış gibi kabul eder ama sonra kendi şüpheleriyle sorgulamalarıyla yaklaştıgında açıklayamadıgı kabul etmediği bir durum olursa daha da soğur ama kendisi sorgular ve kendi seçerse daha bağlı bir birey oluşur Cevaplamak için Üye ol