Kocaeli ilkokul tavsiyesi(kolej)

seraphic soruyor: 6

2018-2019 eğitim dönemi için Kocaeli'de kolej tavsiyesi verebilir misiniz? Aklımda Marmara Koleji,Bilnet ve Atafen var şimdilik. 

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


pearlpearl

Merhabalar

bu soruya hiç cevap gelmemiş fikri olan yok mu acaba? bir arkadaşım da aynı sorunun cevabını merak ediyor.


seraphic

Ben cumartesi günü Bilnet ile görüştüm. Anlatılanları sizin de bilginiz olması açısından şöyle sıralayayım: Öncelikle bu sene yeni açılacak bir okul. Okul binası henüz tamamlanmamış ancak Nisan ayı itibariyle hazır olacağı bilgisini verdiler. Bina Bayındırlık Konutları civarındaymış. 4 tane İlkokul 1. sınıf olacağı bilgisi verildi. Sınıf mevcudu 20 ile 24 kişi arasında değişecekmiş. Eğer çocuğu aile getirecekse sabah saat 8de okulda olmasını bekliyorlar. Servis imkanından yararlanacaksanız saat 08.30 okulda olacaklarmış. Öğretmen seçimlerini yaptıklarını ancak etik olarak uygun olmadığı için isim veremeyeceklerini söylediler. Zaten velilere öğretmen seçimi yapma şansı verilmiyormuş. Her gün fazladan 2 saat okulda etüt uygulaması varmış. Bu sayede eve ödev verilmiyormuş. Etüt ile birlikte çıkış saati 17:15. İlkokulda 16 saat İngilizce eğitimi olduğu bilgisi verildi. İlkokul 4. sınıfta ikinci bir dil olarak Almanca eğitimi olacakmış. Bunun yanı sıra kulüp dersleri olacak. Bilfen yayınları ile ortaklaşa çalışıyorlar ama onun dışında pek Bilfen etkisi göremedim ben açıkçası. Bu okul içime sinmedi benim. Hem yeni bir okul olmasından dolayı belirsizlik korkutuyor beni, hem de ders saatleri çok fazla geldi. Bu sebeple tercih listemden çıkardım. Listemdeki diğer okullarla henüz görüşmedim. Bu okullarla ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.


begumylz

Merhaba Seraphic, 

Bende bu sene İstanbul Kartal da açılacak Bilnet ile ilgilileniyorum, oğlum Bilfen de 3 yıldır, anaokulunda ama maddi sebepler yüzünden ilkokula devam edemeyeceğiz gibi görünüyor. Bilnet in sosyal ve spor faaliyetleri nasıl? Ben okulun sahibinin bir röportajında sosyal ve spor aktiviteleri sınırlı, ama akademik yönden iyi bir okul grubu yaratmak istediklerini okumuştum. Sizce bu yönde mi hedefleri?  Akademik açıdan yeterli göründü mü size, ingilizce ders saati az değil, ama öğretmenlerin yeni olması avantaj mı olur dezavantaj mı olur bilemiyorum..Yeni açılacağı için benimde tereddütlerim var, İstanbul daki ofis 15-20 güne kadar açılacakmış, henüz görüşemedim.. Fiyat politikası nasıl? Yorumlarını paylaşabilirseniz çok sevinirim. Tşk, 


seraphic

Merhaba begümylz, 

Açıkçası Bilfenle koordineli çalışıyor diye ben olsam Bilnet'i tercih etmezdim. İstanbul Kartal bölgesinde daha nitelikli okullar mevcuttur. Yeni açılan bir okul tercih etmek bence her zaman risk almaktır. Ben her zaman çocuklarımla ilgili en düşük düzeyde risk almak isterim. Bilnet fiyat politikası olarak Bilfen' e göre çok çok uygun. Kocaeli bölgesindeki okul franchise yöntemi ile işletilecekmiş. Zaten ticari kaygılarla Bilfen'i kullandıklarını düşünüyorum. Tabii ki bunların tamamı benim düşüncem. Siz istekleriniz doğrultusunda çocuğunuz için en uygun okulu tercih edeceksiniz. Çocuklarımızın tüm eğitim hayatı içerisinde ilkokul eğitimi ve ilkokul öğretmeninin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple gerçekten karar vermesi zor bir süreç.Bu süreçte hepimize kolay gelsin


nisa2010

Kızım Başiskele Kültur Okullarında 2.sinıf ögrencisi.şu ana kadar hic bir problem yaşamadik gayet memnunuz.gidip gorüsmenizi tavsiye edebilirim.


urasium

Merhaba, ted ve bahçeşehir hakkında görüşünüz var mıCevaplamak için Üye ol