Kızım yabani mi?

gesnur soruyor: 3

7 aylık kızım, benden başka kimseye gitmiyor, bazen babasına dahi. çocukları hiç yaklaştırmıyor, her gün parka gidiyoruz insan görsün çocuklar bunu mıncırsın alışsın filan diye ama alışmak ne kelime!öpmeyi oynamayı bırakın, elini elleseler basıyor yaygarayı. geçen baloncudan balon aldım, baloncuya dedimki pusetinin ön tablasına bağlayıver balonu seyretsin çeksin filan, baloncunun pusete eğilmesiyle bizimkinin yaygarayı basması bir oldu. salıncakta sallanıyordu mesela, adamın biri geldi, aralarında bir adım var daha, ay sen ne tatlısın der demez bir bana baktı bir adama baktı ve bastı gene yaygarayı. insanlardan korkuyor gibi..

herkes yabani bu çocuk deyip duruyor çok bozuluyorum, huysuz filan diyorlar deli oluyorum.sahiden öyle mi? sen yapıyorsun bunu böyle diyorlar, sahiden ben mi yapıyorum? ne yapabilirim ki?ver başkasına ağlaya ağlaya alışır diyor kayınvalidem, olur mu öyle şey peki?güveni sarsılmaz mı bana karşı?ben de sakınmıyorum kızımı aslında, parkta bi çocuk grubu görsem hemen yapışıyorum onlara, devamlı insan içine çıkarıyorum, iletişimde olsun istiyorum daha ne yapabilirim ki?bizimle aynı dönemde olan kimse de yok çevremde karşılaştıramıyorum, karşılaştırmak da yanlış zaten biliyorum ama merak ediyor insan nasıl etmeli?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


gesnur

teşekkür ederim, içim çok rahatladı. doğru yaptığımı hissediyordum ama tecrübeli annelerden duyunca daha da emin oldum.

sevgili mca, her çocuk farklı oluyor dedikleri gibi sanırım, sizinki de fazla canayakın demek ki ne güzel işte:)


MCA

gesnur, vallahi pek de iyi bişey değil. sokaktaki bi apaçiye bile gülüyor uyuz oluyorum. bir de atılmayı öğrenemedi. ha ben ha başka bir kucak hiç farketmiyor. inan ki çok bozuluyorum  sanırım kıskanıyorum :(


gesnur

herkesin derdi ayrı desene, bizimki de benden başkasına gitmiyor, yaka iğnesi oldu bana, devamlı bana atılıyor. bi de öyle bir dolanıyor ki boynuma minik koalam diye seviyorum artık, o derece:)babasındayken bile beni istiyor babamız bozuluyor buna da:)ben de biraz daha uysal olsun isterdim ama zamana bırakalım bakalım ikimiz de neler olacak.

bu bebe milletinin orta yolu yokmuş onu anladım ben:)
Cevaplamak için Üye ol