inek sütü alerjisi olanlar dikkat!!!

zerrin soruyor: 5

daha önceki aşılardan sadece karma aşıda sorun yaşadık ama Ömür 14 aylık oldu ve su çiçeği aşısı olacak; Aşı içeriğinde LAKTOZ var:(
benzer süreçleri yaşayan arkadaşlar (daha önce amoksilin de atağa sebep olduğundan kaygım arttı) hatta daha doğrusu inek sütü alerjisi hala süren ve bu aşıyı yaptıran var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ASLIMERT

bizde sadece karma aşıda sorun yaşadık , ama ne sorun ateş 5 gün boyunca 40 derece idi ve 5. günün sonunda kızamık döküntüleriyle sona erdi. bunun yarattığı korkudan ben merte hala su çiçeği aşısı yaptırmadım. aslına bakarsan kreşe başlayana kadar yaptırmayıda düşünmüyorum.


zerrin

ateş ve döküntü aynı anda başlayıp 1 hafta kadar sürdü bizde de; huzursuzluk da cabası:(((
acaba yaptırmamak mı doğrusu ben de daha karar veremedim, bi de bu aralar o kadar çok su çiçeği olan çocuk var ki etrafta, geçen akşam asansörde komşumuz 2 çocuğunun su çiçeği olduğunu söyledi o anda inesim geldi acaba o da taşıyıcı mıdır bize diye:))
aslında ben de yaptırmamayı düşünüyorum ama yaptıranlar var mı ya da neler yaşadı???


exedol

Benim kızımda da süt alerjisi var fakat çok şükür hiçbir aşıda sorun yaşamadık belki biraz ateş yapmış olabilir onuda çok net hatırlamıyorum.
Su çiçeği aşısınıda oldu ve doktoru hiçbir sakınca görmedi olmasında .


humasahra

benim kızımda da inek sütü alerjisi var.su çiçeği aşısı dahil hiçbir aşıda problem yaşamadık.bu galiba çocukların bünyesiyle alakalı


Berna

Oğlumda süt alerjisi var,  su çiçeği aşısını oldu ama rahatsızlık yaratmadı. Fakat had safhada bir alerjisi olmadığından şu anda isteksizde olsa süt ve süt ürünlerini kulanıyor.
Ben  raşitizm konusunda uyarmak istiyorum, biz iki yıldır bununla uğraşıyoruz, bir kemikleri iyileşiyor bir yumuşuyor, kalsiyum ve d3 takvileri konusunda doktorunuzdan görüş isteyin, çünkü bu çocukların vücutları kalsiyumu da d3 ü de gereğince işlemiyorCevaplamak için Üye ol