Bilfen çayyolu

Rachelle soruyor: 8

Merhabalar, 

Önümüzdeki yıl anaokulu ve sonrası için değerlendirdiğimiz okullar arasında olan Bilfen Çayyolu hakkında tecrübesi / bilgisi olan velilerin görüşlerine ihtiyacım var. 

Çocuklar ve sizler genel olarak memnun musunuz? Okulun ve öğretmenlerin öğrenciye yaklaşımı, ilgisi, odağı sadece "başarı" (ya da diğer bir ifadeyle test / sınav sonuçları) üzerine mi, yoksa çaba / ilerleme / yaratıcılık / farklı düşünme gibi özellikler de cesaretlendirilip destekleniyor/ ödüllendiriliyor mu (bildiğim kadarıyla işleyen bir ödül sistemi var okulda), çocuğun sosyal ve duygusal gelişimine, arkadaşlık ilişkilerine rekabetçi atmosfer nasıl yansıyor, çocuklar serbest oyun da oynayacak zaman ve ortam bulabiliyorlar mı (spor aktiviteleri haricinde)? 

Diğer araştırdığımız okullar yine aynı bölgede yer alan ODTÜ Koleji, Sınav Koleji, Zafer Koleji, MEV Koleji.   

Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.  

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


06

Oğlum MEV anaokuluna devam ediyor. Bilfen maddi olarak zorlayacağı için vermedik. Hep aklımda kaldı. Yazdığınız bütün okulları gezdim. En çok içime sinen Bilfen olmuştu. İkinci Mev. Okulumuz için kusursuz diyemem, ancak iyi niyetli idareci ve öğretmenleri olduğunu, dilek ve şikayetlerin ellerinden geldiğince dikkate alındığını söyleyebilirim. Fiziksel olanaklar bakımından yetersiz buluyorum.


Teacher_Mom

a


Rachelle

06; yorumların için çok teşekkürler. 


scebre, mesajının sorulan soru ile ilgisini çözemedim. Başka bir konu başlığı açsan daha yerinde olur. 


neval689

merhaba, bilfen anaokulunu gezdim ama bana çok güven vermedi bina olarak şık gözüküyor, ama anaokulunda okuma yazma öğretiyorlarmış , sınavı  gezdim bana çok dağınık ve anaokuluna çok önem verilmiyormuş gibi geldi burası da okuma yazmayı 1. sınıfa bırakıyor, odtünün görüşme günlerini bekliyoruz, mev'e daha fırsat olmadı, siz ne düşünüyorsunuz?Rachelle

Neval689 merhaba, anaokulunun size güven vermeyen tarafları neler oldu?

Bilfen'in sistemi ve aldığı sonuçlar etkileyici, ancak çocuğun geçeceği süreç de bir o kadar önemli, bu nedenle henüz bir seçim yapabilmiş değiliz. Çocuğun alacağı güçlü temel tüm eğitim hayatı ve sonrasında ona büyük kolaylık sağayacak, bu anlamda Bilfen bir adım öne çıkıyor, ancak öğretmenleri görebildiğim kadarıyla oldukça genç ve merkezi belirlenen Bilfen sistemini ne kadar çocuğa aktarabiliyorlar, tecrübe gerektiren konulara ne kadar hakimler, pedagojik anlamda nasıllar, bunu bilemiyorum... Daha tecrübeli öğretmenler daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Bir de anaokul haricinde okulun çimle, ağaçla kaplı doğal bir bahçesi yok, yerle plastik benzeri bir malzeme ile kaplı, daha hijyenik ve güvenli olduğu söyleniyor bu malzemenin ama ben ağaç ve çim ve hatta biraz toprak tercih ederdim... Bunun haricinde erken okuma öğrenmesinin bence bir sakıncası yok, hatta avantajlı bile olabileceğini düşünüyorum, çocuklar öğrenebiliyorlarsa öğrensinler... Sözün özü, Bilfen artılarıyla birlikte henüz tam anlamıyla kafama yatmış değil. Sınav bende de çok iz bırakmadı, sebebini bilmiyorum... ODTÜ'nün verdigi ingilizce ve aldığı sınav sonuçları görece zayıf gibi duruyor ancak bu reklam yapmadıklarından da kaynaklanıyor olabilir, kuraya katılmayı düşünüyoruz.... Zafer Koleji yeni olmakla birlikte gödüğüm kadarıyla tecrübeli öğretmenleri var, fiziki altyapısı en iyilerden, ancak henüz çok yeniler ve bu düşündürücü... Okul seçimi çok zor, ama en önemlisi çocuğun okula mutlu gidip gelmesi elbette, bunu da deneyimleyip göreceğiz.          


neval689

zafere bizde yeni gittik müdürü okul öncesi eğitimi almış , ortamı çok güzel bulduk, ilkokula geçtiniz mi bilmiyorum ama çok özenilmiş, anaokulu bölümü çok temiz , güleryüzlü herkes, şimdiye kadar gittiğim hiç bir okulda bu kadar pozitif insanlar yoktu, sadece eğitimi biraz serbest mi onu tam çözemedim


io

Bilfende 4-5 yaş çocuklarına harfleri, 5-6 yaş çocuklarına okuma yazma öğretiyorlar. çocuk anaokulunu bitirdiğinde okumayı öğrenmiş oluyormuş. Haftada şu kadar ders saati (25 dakika) ingilizce dersimiz var diyorlar. Eeee geriye ne kaldı dedirtiyor. 

zafer koleji birçok açıdan dikkat çekiyor. öncelikle kampüsün verdiği imkanlar çok çeşitli. yeni olmasının yanında, anaokulu binası ayrı. okulun içinde birçok kurs seçeneği var. Tanıtımda  gördüğüm kadarıyla velilere yaklaşımlarıda güzel. Eğitim anlayışlarınıda net ortaya koyduklarını düşünüyorum. Daha profesyönel gördüm...   


rosemary77

Merhaba Arkadaşlar,

Yorumlar 3 yıl önceye ait ama ben yeniden sormak istiyorum.Eylül ayında ilkokula başlıyacak kızım için bizde okul arayışına girdik.

Oya Akın Yıldız Koleji

Bahçeşehir Koleji Balgat

Gezdik.Halada bakıyoruz ama veli yorumlarıda önemli benim için.Bilgi verebilirseniz sevinirim.Cevaplamak için Üye ol