kizim 6 aylik hic bir sey yemiyorrr

susuat soruyor: 10

slm kizlar benim bebegim 6 aylik ama hic bir sey yemiyor bir cok sey denedim corba mi dersin,puremi dersin,meyve mi dersin ,meyve suyu mu dersin ..... akliniza gelecek herseyyy   normmal mamasini bile yemiyor yardim edin kizlar bunu yasayaniz varmi? Ne yapilmali?Sizden haber bekliyorum.NOT : KIZIM HENUZ DISLERINI CIKARMADI ONDAN OLABILIRMI VE 6 AYLIK BEBEKLERINIZ SUAN KAC KILO?EMEKLIYOR LARMI?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


honeygirl

aynen benim kızım da çok iştahsız ben de çorba, püre, meyve suyu hep deniyorum. Sonuç zorla yemeği yedirmeye çalışıyorum, direnen bir bebek istemeye istemeye (elini tutuyorum) yiyor.
10 gün sonra 6 aylık olacak şimdiki kilosu 6.250
doğum kilosu iyiydi 3.590 dı o yüzden ben de çok üzülüyorum. Dişi benimkinin de çıkmadı ama eli hep ağzında, emeklemiyor, yan yan dönüyor.
kolay gelsin...


nilinmasali

merhaba,tabii ki sorun dişleri olabilir,bizim 4. ayda çıktı dişlerimiz yemediği şeylere sevdiklerini ilave etseniz mesela elma seviyorsa elmaya azcık yoğurt katsanızda zaman içinde meyve miktarını azaltsanız,yada çorbasına azcık mama,mamasına bisküvi gibi sevdiklerini yemedikleriyle harmanlasanız bu arada beni kızım 5,5 aylık 12 gün var 6 aylık olmamıza emeklemek gibi bi niyeti yok şu an için 7600 dü kilosu ama bu bi kriter değil her bebeğin gelişimi farklıdır,o yüzden sıkmayın canınızı :)


susuat

mrb senin soylediklerinin hepsini yaptim ama bir bebek tum gun boyunca 150 ml  mama ile doyarmi veya tum gun sadece 5 dk uyurmu?


nilinmasali

olmamamsı lazım ama oluyor bazen mesela benim kızım dün sabah yediği mamadan sonra bide gece yatarken yedi uyumadıda  aklım almadı,kilosu nasıl kızının ve doktor ne diyor buduruma


susuat

en son 6.300 du iki gun sonra konreol var bakaluim valla tum gun icim icimi yiyor yemiyor icmiyor uyumuyor deli etti beni bu kiz..nilinmasali

uyku bizdede problem gündüz hiç uyumuyor bizimle kalkıp bizimle yatıyor gibi bişey ama alıştım artık takılmamaya calışıyorum,doktorun ne dediğini dinle bi problem görmüyorsa belkide o kadarla doyuyordur kuşun ,6 ayın alt sınırı 5500 kg gözüküyor çok da düşük değil böyle bakınca,kilonuz ,sağlıklıysa hali keyfi yerindese üzme kendini boşuna ve baska bebeklere takılma sonucu değiştiren bi çok etmen var mesela bizim baba 180 ve 96 kg bende  pek ufak bişi değilim :)


susuat

umarim gecici bir donemdir yoksa kafayi yiyebilirimm


nilinmasali

yeme yeme inan geciyo,herseyleri öyle hızla değişiyo ki bu günlerde gecicek anlatıcaksın cadıya küçükken ne çektim ben senden diye :)bu  arada yanlış bakmışım 5000 miş sınırsusuat

tavsiyelerin icin sagol gercekten guzel bir site ..gurbetlik zor yaninda kimse olmayinca boyle seyler iyi geliyor:)


susuat

tavsiyelerin icin sagol gercekten guzel bir site ..gurbetlik zor yaninda kimse olmayinca boyle seyler iyi geliyor:)Cevaplamak için Üye ol