bebeğim 3 aylık ve sık sık nezle oluyor.nelere dikkat etmeliyim?

mavimavi soruyor: 5

bebeğim 3 aylık ve sık sık nezle oluyor.nelere dikkat etmeliyim? ve bu arada iştahıda azaldı nezle ile ilgili olabilirmi? nezle olmadan bir bebek gün içinde kaç kere öksürebilir ve normaldir?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


duygubalca

benim bebeğim de öksürük olmadı ama akıntı çoktu .doktorumuz ıhlamur verebilceğimi söyledi.gerçekten çok rahatlattı boğazını.bide sık sık serum fizyolojik yapıp burnunu nemli tutun dedi.geçmiş olsun sizede..


hale15

mrblar daha dün doktora gittik nezle durumu için,kızım 4 aylık ,öksürüyor hapşuruyordu,azıcık da ateşi oluyordu bazen,keyfi hiç yoktu mamasını yemiyor ya da çok az yiyordu.doktor nezle olmuş dedi,ciğerlerinde bişey yok dedi,6 aydan önce nezle için ilaç vermediğini söyledi,deniz suyu burun spreyi ve ateş düşürücü verdi.günde 30 ve fazla öksürürse önemli dedi,ıhlamur verebilirsiniz dedi.2 gün sonra tkrar gideceğiz kontrole.yememesini sordum biz de hastalanınca iştahımız azalıyor o da öyle dedi.hiç beslenmezse ara dedi.geçmiş olsun sizede inş çabucak atlatırlar


indigoR

Yasadiklari ve ozellikle de uyuduklari odanin 21 derece ve altinda olmasi gerekiyor bebeklerin. Sicak odada kolayca burunlari tikaniyor ve nezle oluyorlar. Biz yetiskinler olarak 24-25 derecelere alismisiz, bebeklerimiz de usur saniyoruz. Halbuki onlara iyilik yapmiyoruz. Eskiden doktorumuzun bu dedigine cok kulak asmazdim, benim bebegimin de cok burnu tikanirdi.

Odasinin kaloriferini 24 saaat kapali tutuyorum. Aksam yatmadan once odayi havalandirip sogutuyorum, yine de sogumazsa pencereyi hafif acik birakiyorum(bu havada bile)


Puccanne

Bızım bebısınde burnu cok tıkanıyor ve aspıratorle temızletmıyor dogdugundan berı bıktı yavrucak.kalorıferın uzerıne ıslak bez koysam fayda eder mı buhar acısından,aynı odada yatıyoruz bu arada.


mavimavi

cevaplarınız için çok teşekkürler..bizimde doktorumuz nezle ama ciğerlerine inmemiş dedi..ilaç olarak da peditus surubu verdi ama ateş ve öksürük olmazsa vermeyın dedı.gunde belkide toplam 8-9kere oksuruyor bende vermedim.ama odayı sıcak tutun dedı tam aksine..25derecelerde tutun dedı.birde ben gece banyo yaptırıyodum en geç 8de banyosu bitmiş olsun dedi..belkide üşüttük de biraz..gerçi doktorumuz viral bi durum diyor da..nemli bez koymak nemlendırme aısından evet ıyı oluyor bence koyabılırsınız..yada kaloriferin üzerine su konabilir belki..ama iştahsızlığımız hala devam ediyor..herkese geçmiş olsun umarım iyileşirler bir an önceCevaplamak için Üye ol