Oğlum ayağını içe basıyor!!!

Iraz soruyor: 8

Oğlumum içe bastığını fark ettik, İstanbul' da bildiğiniz iyi bir ortopedi uzmanı var mı? Avrupa yakası olmalı..
Teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


rabbit

benim oğlumda da aynı sorun var ancak iki yaşına kadar beklememiz gerektiğini söyledi doktorumuz iki yaşından sonra düzelmezse  ortopediste yönlendiririm dedi


Iraz

Teşekkür ederim, hemen not aldım, çocukla iletişim kısmı çok önemli, bir de ortopedik ayakkabı önerdi mi?


Iraz

Tamam yazarım Hülya, kısa bir araştırmayla ortopedik ayakkabının önerilmediğini öğrendim.içe basmak derken bizde durum şöyle; ayak içleri yere olması gerektiğinden yakın,yani adımını düz atıyor ama ayakkabıylayken ayakkabının tipinin hafif kaydığını fark ediyoruz.Sizde de böyle mi durum, adımlar içe değil düz, ayak içe eğri gibi..


Iraz

Anladım Hilal, fizik tedavi alıyor mu oğlun/ kızın?Ya da gerekiyor mu?Doğuştan mı? Herşey yolunda mı?  Iraz

Çok sevindim başlangıç aşamasında kalmış olmalarına, estetik rahatsızlık en son kaygılanılacak şey değil mi, herşey yolunda olsun da :)


Iraz

İsmim Iraz :)


uludag

benim 2 kızımda da içe basma var halasındada olduğu için genetik olduğunu düşünüyorum dr. yarım düz taban dedi ve normal ortapedik ayakkabı kullanmamı söyledi. özel bir ayakkabı yaptırmaya gerek olmadığını söyledi. tabiki büyük kızımda şimdi artık fark ediliyor. koşunca çabuk yoruluyor, ayakları ağrıyor.tek çözüm ayakkabı seçimini iyi yapmak.


sevda

içe basma problemi benim büyük kızımda da vardı ancak onun yeri oturduğunda poposu yerde ayaklarıdaiki kalçasının yanına doğru oturuyordu . bize otyuruşu matrak geliyordu hatta bizde deniyorduk beceremiyorduk lastik gibi bu kız derdik ama hiçde matrak değilmiş, bu oturuş şekli ayakların içe basmasına neden oluyormuş. neyseki kızımda dinledi ve otruma şeklini değiştirdi, şimdi iyi


Cevaplamak için Üye ol