Oyuncak Temizliği

Gocebe soruyor: 4

İpini çekince ses çıkartan oyuncakları nasıl temizliyorsunuz? Bozulacağından dolayı makinede yıkayamıyorum. Sadece silerek de istediğim temizliği elde edemiyorum.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Zelal_

Ben oğlumun makinede yıkayamadığım tüm oyuncaklarını sirkeli su ile siliyorum... Silme işini hergün yapmıyorum, haftada iki gün temizlik yapılıyor evimizde, o temizlik kapsamında oyuncaklarda elden geçiyor...


Gocebe

Sirkeli su kokmuyor mu? Ben eline verdiğim sert şeyleri sirkeli suyla yıkayıp, duruluyordum ama müzikli peluş oyuncağında hiç denemedim. Sirke lekeleri çıkarıyor mu peki?


Zelal_

İlk uyguladığın anda ne yazık ki kokuyor am açok kısa bir sürede o koku kayboluyor, zaten sirkeyi sulandırdığın için çok keskin bir koku olmuyor. Birde sirkeli suyla sildikten sonra durulamamayı tercih etmenizi, ya da başka birşeye yıkıyorsan, durulama suyu olarak sirkeli suyu tercih etmeni öneririm.
Leke derken, ne tür lekeleri kastediyorsun?


Zelal_

Ben makinada yıkanabilenleri oyuncağına göre ya bulaşık ya da çamaşır makinasında yıkıyorum. Yıkanamayanları ise, oğlum oyuncaklarını ağzına soktuğu için özellikle sadece sirkeli su ile temizliyorum.Cevaplamak için Üye ol