çalışan anneler yardım, oğlum çalışmamı istemiyor

nurgul_efe soruyor: 2

2.5 yaşında bir oğlum var ,tam zamanlı çalışıyorum sadece hafta sonları evdeyim.oğluma ablam bakıyor çok iyi anlaşıyolar sorun yok gibi duruyor ama oğlum son günlerde bana çok düşkün olmaya başladı. bu sabah ağlayarak kalkmış annem işe gitmesin babam işe gitsin babam para kazansın annem kazanmasın diyomuş.moralim çok bozuldu psikolojisimi bozuldu oğlumun acaba?

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


CokBilmis

Çalışan annelerin klasik sorunu bu vicdan azabı. Çevre tarafından da teşvik edildiğini düşünüyorum. Zire mesela Çerkezlerde adetmiş, anne ve baba, dede ve ninelerin yanında çocuklarına hiçbir surette dokunmazlar ve çocuklarıyla ilgilenmezlermiş. Kayınpeder evinde yaşayan bir gelinin tüm gün durmadan çalıştığı da hesap edilecek olursa, tüm gün çocuklarına dokunmuyorlarmış. Kimse de bu durumu vicdan meselesi yapmamış ki bu adet günümüze kadar gelmiş. Vicdan azabını toplum körüklüyor gibi geliyor bana...


yesil

kesinlikle katılıyorum..akşam eve gelince ahh seni özlüyo annesi ondan yapıyo..diyolar..hatta saat hesabı bile yapmışlar annesi napsın seni sadece günde 4 sa.görüyo diyolar..bunlar belki çok kafaya takılmaması gereken basit cümleler onlar için ama ben bunları duyunca çok kötü hissediyorum..benim yapım da biraz alıngan mı yoksa bunları duyunca kötü hissetmek normal mi bilmiyorum ama..

çok kötü oluyorum ve söyleyemiyorum..onlara sorsan ne var canım bu cümlede derler...
Cevaplamak için Üye ol