Uykuda Diş gıcırdatma sorunu

GULSAH35 soruyor: 4

Arkadaslar merhaba,

Kızım 4,5 yaşında ve geceleri dişlerini kırarcasına sıkıp gıcırdayıyor. Her defasında Uyandırmak zorunda kalıyorum. Pedagog'la gorusmemde gun icindeki olayları takip edin ondan etkileniyor olabillir demisti.
Takip ediyorum ancak cozebilmis degilim. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen.

Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


dtoznur

çocuklarda diş gıcırdatmaya sık rastlanır,psikolojik de olabilir,bunu pedagog bilir.ben diş hekimiyim,dönemsel olabilir,bir dönem sıkar bir dönem normale döner.sık rastlanır,endişelenmeyin.


ediluj

Gülsah be 32 yasındayım hala arada diş gıcırdatıyormuşum,çocukken daha sıktı.Dişlerimde ve kendimde bir sorun olmadı(psikolojimde bence gayet iyi:))Merak etme.. ben ve ailem arastırmıştı belirgin bir sebep bulamadılar.Diş yapısını takip etmek gerekiyormuş,dişlerde sıkıntı olursa özel agız içi preperatları var.Ama bende oyle birseye gerek kalmadı.


GULSAH35

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Alerji sorunumuz var zaten. Flixotide kullanıyoruz. Buna baglı olabilecegini bir yerde daha okumustum. Alerji dr. una danışacağım.
Diş kontrolüne de goturecegim. Bugune kadar hic gitmemistik zaten.
Bir de daha onceki yazılarda bahsedilen gece yatmadan once yapılacak gevseme egzersizlerini yaptık dun aksam. Cok sevdi. Duzenli yapmak gerek tabi bunları.


selnaz

bir de diski kontrolu yaptirin derim kucuk kurtcuklar da ayni sikintiyi yaratabiliyorlar. Bir baska belirti de uyurken salya akmasi... bilginizeeCevaplamak için Üye ol