sümügünü duvarlara sürmesine nasıl engel olabilirim?

leylaka soruyor: 4

4bucuk yaşındaki kızım evin her yerine sümük sürüyor, ne yapmam lazım?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nativeemperor

Bunun önüne geçebileceğiniz en iyi yöntem iletişimi artırmak diye düşünüyorum. örnekleme yaparak anlatmanız faydalı olacaktır.  internette bi video var. '' o ojeler çıkacak'' diye. Bir babanın kızıyla olan iletişimi. Google da bulup mutlaka izleyin.


asusahin

büyük oğlumda da aynı sorunu yaşamıştım. hemen hemen aynı yaşlardaydı. yaptığının güzel olmadığını söyledim. mendil verdim silmek istediğinde buna sil yada banyoda ellerini yıka dedim. zamanla bıraktı. genelde çocuklar bunu nedense bir ara yapıyorlar . sert davranmayın ve üstüne gitmeyin yoksa gizli gizli daha çok yapıyorlar.


ecrinhulya

BENIM OĞLUMDA ELI HEP BURNUNDA BENDE BUNUN ONUNU KESEMIYORUM BANADA YARDIMincinaz_sinem

elini her burnuna yaklaştırdığında bir takım görevler verin,yani bir süre sürekli gözlemleyin zaten 1 kaç gün içinde vazgeçicektir.Çocuklarda belli bir dönem bu tip davranışlar olabiliyor ama elini burnundan çek,karıştırma burnunu yada neden burnundan çıkanları sağa sola sürüyorsun dedikçe o bunu tekrar etme ihtiyacı hssedicektir.Bunu ilk gördüğünüzde burun karıştırmanın hoş olmadığını birkere söyleyip elini o an kendisine ıkattıktan sonra takip altına alıp her elini burnuna yaklaştırdığında bir görev verin...Cevaplamak için Üye ol