Ek gıdayı birkaç günlüğüne kesmeyi düşünüyorum.. Sizce yapilabilir mı?? sakıncası olur mü??

nsdursun soruyor: 3

Merhaba.. Ek gıdaya başladığımız günden beri oğlumun gece uykuları cok bozuldu.Hatta gündüz uykularida.

Hemen her saat uyanıyor. Sabaha kadar belki 10 kez uyanıyoruz bazı akşamlar. Gaz sıkıntısı gibi geliyor ama garklasada rahatlayamiyor. Uyandığında sürekli ikiniyor, sıkınıyor.. Bağırsak gazını rahat çıkaramıyor ve sanırım bu yüzden de uyuyamiyor. Gerçi bu donemde nedeni dis te olabilir ama bilemiyorum. Acaba ek gıda nedeniyle hazim sorunu olduda ondan mı uyuyamiyor diye düşünüyorum bir yandan.

Ek gıda vermeyi birkaç gun bıraksam ve denesem diye düşünmeye başladım. Ama sakıncası olur mü bilemiyorum.. Fikrinize ihtiyacim var..

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


tuguvenc

Bence yoğurdu çıkarabilirsiniz. Benim ogulum da gazlı olduğu icin yogurda 8. Ay başlatmıştı mesela doktorumuz. Hala da öğlen ikiden geç vermiyoruz gece rahatsız etmesin diye


nsdursun

Açıkcası ilk günden bu yana sıkıntılar.. Yani sadece meyve suyu ( elma ve havuç ) verirken başladı bu uyku olayımız. Yani sıkıntımız. 4 gun diye saymadım ama genelde ara verdim aralarda. Normalde doktorumuz ay kilo aldı diye 4 aydan sonra başlamak istedi ama o donemki kilosu ayına göre cok iyi olduğu hatta üstünde olduğu icin ben 5.5 aya kadar bekledim. Saglıgı, kilosu enerjsii hep iyiydi o yüzden ek gıda konusunda acele etmedim. Devam sutu de biberon almadığı icin içmeyince zorlamadım. Meyve suları ile başladım.. Bir hafta sonra falan yoğurda geçtik birkaç gun sonra da çorbaya.. Zaten başka da bisey vermiyorum. Bugün sizlerin cevaplarınızı okurken aklıma geldi. Doğumdan sonra Doruğun doktoru bana pirinç, patates ve muzu yasaklamıştı.her ne kadar Doruk icin verdigi dokümanda çorba malzemeleri bunlar olsada vermemeyi düşünüyorum. Meyve puresi ve yoğurt la idare edelim bakalım bir kac gun. Etki çorbadan mı anlamak icin :) hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum bu arada. Zaman ayırıp cevap verdiginiz icin. Ayrıca hala vermek isteyenleri bekliyorum :)


Tibetinannesi

Yogurt bizede gaz yapmisti , uzun sure keci sutunden yogurt yaptim, deneyebilirsiniz.
Cevaplamak için Üye ol