Bahçeşehir ataşehir mi anabilim koleji mi ?

derinim35 soruyor: 10

Merhaba, 

bu iki okul arasında kaldık. Aranızda bu iki okul hakkında fikri olan var ise paylaşırsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


tomasso

merhaba, ikisi ile de görüştük ve anabilim'i seçtik. anabilim'in öğrenciye ve eğitime yaklaşımı daha doğru ve samimi geldi, hazırlık sınıfına başladı kızım ve genel anlamda gidişattan memnunuz. size de görüşmeye gitmenizi tavsiye ederim, karar vermenizde çok yardımcı olur.  


derinim35

Peki sizce akademik olarak nasıl bir okul ?


medmed

Tomasso peki hangi şubesi anabilim 


tomasso

merhaba, bahçeşehir akademik olarak daha iddialı konuştu, sınav başarıları vs anabilimden daha iyi görünüyor. ama her kampüsü aynı değil diye yorumlar okudum, türkiye'de çok fazla şubesi olduğu için başarı sonuçlarında sayısal üstünlüğü var elbette. size yazdığım gibi aslında hisleriniz size yön veriyor, ataşehir bahçeşehir beni çekmedi ve güven vermedi. pek çok örnek verebilirim ama orayı tercih edip,çocuğunu gönderen anne-babalar var, kimseyi kırmak istemem. anabilim'e gelince, görüştüğümüz okul müdürü, rehber öğretmen ve sınıf öğretmeni bana her açıdan güven verdi(umarım hep bu duygu ile ilerlerim), işini bilen ve hayata benim çerçevemden bakan insanlarmış gibi hissettim.  bahçeşehir de ise halkla ilişkiler müdürü ile görüşebildik sadece, öğretmen her sene değişiyormuş, biz öğretmen odaklı değil sistem odaklı bir okuluz diye saçma bir beyanları oldu (ki kesinlikle katılmıyorum, öğretmen etkisi çok büyük bence). 

özetlemek gerekirse ben çocuğum için samimi, işini bile insanların olduğu, akademik olarak dengeli ve yeterli, spor vb aktiviteler ile ruhen ve bedenen gelişebileceği, mutlu ve huzurlu olabileceği bir okul arıyordum. pazar akşamları yaşasın yarın okul var diye tepkiler vermesi sanırım doğru tercih yaptığımı gösterdi:)tomasso

@medmed ataşehirevhamlianne

Merhaba, Bahcesehir 4.sinif velisiyim ve 5.sınıf icin Anabilime kaydolduk. Cok da mutlu ve huzurluyum bu kararimda. Ben hic düşünmeden Anabilimi edin derim 4 yillik tecrübeme dayanarak.


gulstrsljen

Anabilimle ilgili tecrübeleriniZi oaylaşırsanız çok sevinirim


mummymelo

anabilim hakkinda bilgim yok ama bahcesehir bir suru seyi yapmis olmak icin yapan, ama ortaya net bir sonuc cikaramayan bir okul. kagit uzerinde mukemmel, uygulamada aksaklıklar var.alyaly

Biz de bu sene anabilim maltepe kampüsündeyiz.Seneye 2• sınıf için bahçeşehir düşünüyoruz ama malesef emin olamıyoruz .Tam anlamıyla tecrübesini aktaran bulamıyoruz•O yüzden de emin olamıyorum.

Özellikle ataşehir ve çamlıca bahçeşehir koleji için bilgi istiyorum


nilist

@alyaly

Merhaba, biz de maltepe anabilimle gorustuk ilkokul 1. Sinif icin bir kac okuldaha arastiriyoruz ama burasi icimize siniyor gibi, siz neden degistirmek istiyorsunuz? Maltepe anabilim icin deneyimlerinizi ogrenebilir miyim? 2 yildir bu kampus hizmet verdigi icin yorumlar sınırlı.

Cok tesekkurler.Cevaplamak için Üye ol