Kulakta sıvı

ozlemkaan soruyor: 8

Merhaba 3 yaşındaki oğlumun kulağında sıvı toplanmış bu durumu yaşayan anneler varmı doktorunuz nasıl bir tadevi uyguladı.Çocuk doktoru tedavi edebilirmi kulak burun boğaz doktoruna gitmek şartmı

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Ezgi_MertBora

Teşhisi kim koydu ki ? Cocuk doktorunun zmanlığı degıl. Kbb uzmanı gorsun mutlaka. Ihmal etmeyin mumkun oldugunca hızlı tedavi ettırmelısiniz.


ozlemkaan

çocuk doktoru teşhis koydu antibiyotik verdi 10 gün sonra kontrol dedi kbb de antibiyotik verir diye düşündüğüm için karar veremedim götürüp götürmemeye zaten antibiyotik içiyo çünkü


Ezgi_MertBora

Antibiyotik verme sürecü uzadıkça uzayabilir. Daha onceki aylarda sorulmuştu bır aratırsanız farklı oykulere rastlarsınız. Defalarca tekrarlayıp sureklı ayarca antıbıyotık kullanma soz konusu olanılıyor. Ilk tur deneyeceklerdır mutlaka ama ıyı bır kbb uzmanının gormedınde fayda var bence en kotu durumda cok kucuk bır operasyonla tup takıyorlar ve hersey duzene gırıyor .


ozlemkaan

10 gün sonraki kontrole göre geçmezse kbb ye götürmeyi düşünüyorum o kadar çok dr'a gidiyoruz artık yıldım o yüzden biraz beklesemmi diye düşündüm zaten antibiyotik içiyor ilk kez oldu bu kulakta sıvı toplanması çok üzüldüm ama elden bişey gelmiyo malesefEzgi_MertBora

Cok gecmış olsun ama uzmeyın kendınızı pek cok cocukta olabiliyor. Tup takılan da cok cocuk var. Umarım tek seferlik olur ve gecer ilaçla. Tekrar gecmiş olsun.


asuada

benim kızımda da var,kreşe başladı sonra da hemen hasta oldu ateşli,burun akıntılı bir durumdaydı  antibiyotik vermişti dr. ama ben kullanmak istemedim hani böyle antibiyotiğe karşıyız ya,ama tecrübeli arkadaşlar keşke kullansaydın ilerler yerleşir dediler ve sonuç yerleşti kulakta su toplanmış,15 günü geçen burun akıntısı da sinüzite çevirirmiş şimdi kullanıyorum antibiyotik öyle doğal yollar bal mal olmuyomuş her zaman,çocuk çekiyo şimdi sıkıntıyı keşke baştan kullansaymışım.bir de beta sına baktırdı dr.eğer sonuç alamazsak ilaçlardan kbb ye yönlendiricem dedi.

 


odb

Bence mutlaka KBB uzmanına gidin, bazı durumlarda antibiyotik ile beraber başka destekleyici ilaçlar da veriyorlar. Geçmiş olsun.


ozlemkaan

cevaplarınız için teşekkür ederim çok şükür atlattık


Cevaplamak için Üye ol