Emzik bıraktırmak için ne yapmam lazım

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


asli_asli

aslında bana kalırsa bıraktırmak için henüz erken değil mi? biz 18. ayda bıraktırdık. ne yaparsan yap uyku saati geldiğinde arıyor ve ağlaya ağlaya uyuyor. biz 3 gün zorlandık ama sonra tamamen bitti . bir daha hiç sıkıntı yaşamadık. sana düşen tek şey o 3 gün çok sabırlı olman ağlamalarına dayanman. bir de ben biberona su doldurup eline vermiştim aklına geldikçe onu emiyordu:) ucunu kesmek, kahveye veya acı bişeylere batırıp vermek işe yaramadı bizde. anni sil, yıka diye yere fırlatıyordu emziği:)


olivia

cok erken henuz.oral donemin tamamlanmasını bekleyin.istedigi zaman verin istemezse siz teklif etmeyin.oral donem tamamlanmadan kopartırsanız daha sancılı geçer sureciniz.kolaylıklar dilerim.


gesnur

benimki de emiyor aynen sizin gibi uyku aracı olarak ve ben çok memnunum açıkçası. vakti gelince bırakır, siz de zorlamayın bence siz bilirsiniz ama?


nadia

Bence de erken. Benim 18 aylikken bir denemem olmuştu. Baktım cocuk uykuya dalmamda zorlanıyor, hazır degil demekki dedim. Sonra geçenlerde tekrar bıraktırdık bu kez misil misil uyudu :) biraktirma metodum sirke bu arada :)seres_esra

bende erken olduğunu düşünüyorum benim kızım hiç emzik emmedi keşke emseydi.sevgiekim

ilk 18 ay bebeklerin oral dönemi ve emmeye ihtiyacı var. bıraktırmak için bence de erken


mona_roza

bencede acele etmeyin ben 9 aylık bıraktırdım ama zaten çok çok azaltmıştı artık ihtiyacı yok gibiydi. 18 aya kadar emziğe ihtiyaçları var oral dönem açısından ama o dönemlerde de bıraktırmak zor oldugu için azaltmaya gündüz vermemeye çalışabilirsiniz.


Cevaplamak için Üye ol