Bir aydır geçmeyen grip :((

Demgul soruyor: 8

Bu nasıl bir gripti geçmeyen denemediğimiz şey kalmafı. İlk hafta ateşte vardı petidus calpol kullandı geçmeyince iinci hafta augmentin antibiyotik kullandı gene geçmedi üçüncü hafta ventolin şurup kullandı ve inatla geçmedi tekrardan petidus kullanıyoruz.bu arada serum fizyolojık gifrer kullandık okyanus suyu sterimar,rhinfant burun spreyi kullandık.coldmix neobaby yağları kullandık ıhlamurlar içirdik nafile geçiremedik.özellikle geceleri tıkanıyor artık çağresiz kaldım elimden bişey gelmedikçe çok üzülüyorum.artık ateş yok çok şükür iki gün geçer gibi oluyor üçüncü gece yeniden burun tıkanıyor sanki bi hınkırsa geçecek el pompalı burun aspiratörünü asla kullandırmıyor.zaten bir aydır burnuna sıkılan şeyler çocuğu bunalttı.neler yapabilirim siz neler yapıyordunuz

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


zeynepecring

merhaba benim kızımda 1 aydır hasta 4 defa çocuk doktoruna gittik ve fayda olmadı ilaçlarımız.Sonunda kulak burun boğaz doktoruna götürdüm ve doktor kulak iltihabı var dedi.6 iğne verdi 3 ünü kullanın gelin dedi ve kamerayla tekrar baktığında ciddi oranda iyileşmişti çocuk şuan sadece hafifbir burun akıntısı kaldı.İhmal etme kamera ile bakabilecek bir doktora götürmeni tavsiye edirim kulak çok önemli farkında olmadan çocuk ciddi zarar alabilir.


kuzeynep

Gece odasını nemlendiriyormusunuz? Peki doktor ne diyor? Benim de oğlumun öksürüğü ve burun akıntısı vardi surekli geceleri oksuruyordu bir sürü doktor gezip bir sürü de ilaç kullandıktan sonra bir doktor sinuzit dedi ilaçlarını kullanıp Allah'a sukur birşeyi kalmadi. Başka bir doktora gitseniz. Geceleri muhakkak odasını nemlendirin gecmis olsun..


ipekkusgoz

Dün okumuştum bu ayın bebek dergilerinden birinde. Uzun süren öksürük,grip gibi durumlarda mutlaka doktor görmeli diyordu. Altından başka şeyler çıkabilirmiş daha doğrusu başka hastalıklara sebep olabilirmiş uzamış grip.Doktora gitmişsinizdir mutlaka ama başka bir doktor daha görse iyi olur belki.


iflah_olmaz

doktor değiştirin derim.Demgul

Kuzeynep gece boyu hatta gün içinde soğuk buhar makinesi ile oda nemlendiriliyor.o uyanmadan ev halandırılıyor.Umarım altında birşey yoktur dediğiniz gibi başka doktora götürmek gerekecek galiba


momoveannesi

ipekkusgoz artı bir. yakın zamanda bir tanıdığımızın oğlunun; uzun süren gribinin aslında astım başlangıcı olabileceğini tahlillerinden sonra gerekirse halıları bile kaldırmasını isteyebileceğini 2. dru söylemişti. kendi dru tespit edememişti.


ipekkusgoz

Bizde de çok şükür ki tam tersi olmuştu momoveannesi.O zamanlar takip eden doktorunun verdiği şurupları incelediğimde astım,alerji gibi hastalıklarda kullanıldığını öğrenince bir de ilk doktorumuza göstermek istedim. O sağolsun öyle bir durumu olmadığını varolan geniz akıntısının öksürüğüne sebep olduğunu söylemişti. O yönde bir tedavi uygulayarak yani sadece burun spreyi gibi ilaçlarla biz atlatmıştık o zaman o öksüğü.

İnşallah siz de bir an önce atlatırsınız erdoganbrgul.Bir de denemek isterseniz bir elmayı dörde bölüp kabuğu,sapı,çekirdeği ile kaynatın ve süzüp suyunu içirin. Ben bunun gerçekten faydalı olduğuna inanmaya başladım son bir kaç aydır. Hatta ayva çekirdeğinin öksürüğe iyi geldiğini duymuştum. İyi bir balgam söktürücüymüş. O yüzden çıktığından beri ayva çekirdeği biriktiriyorum.Çok şükür henüz lazım olmadı ama geçen gün elmayı haşlarken de içine attım bir kaç ayva çekirdeği. Elma suyunun faydasına inanmaya başlamak şöyle oldu. 2-3 ay önceydi sanırım. Yine bir öksürük hasıl olmuştu.Karabiberli bal, sırtına ya da göğsüne kremler vs gibi bir çok şey denedikten sonra en son elma suyunu denedim. Belki daha öncekilerin etkisi de olabilir ama elma suyundan sonra kesildi öksürüğümüz. O zamandan beri ne zaman şifayı kapacak diye düşünsem azıcık burnu aksa, hapşırsa vs hemen yapıyorum ve devamı gelmiyor belirtilerin.Tedavi amaçlı değil ama doktora gidene kadar bir deneyin derim,zararı olmayacaktır.


Demgul

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Yarın kontrolümüz var umarım herşey yolundadır.ipekkusgoz ayva çekirdeklerini deneyeceğim.ıhlamurun içine elma dilimleri koyup kaynatıyordum.


Cevaplamak için Üye ol