BPA sız emzik

sumeyye soruyor: 4

Bir arkadaşımın bebeği için (büyük zaafım ve ilgim olduğundan bunlara :S) hediye olarak emzik biberon vs almak istiyorum. Biberonlarda BPA konusunda buradan bilgi edinebildim az buçuk.
Ancak emziğin BPA sızı elzem mi?
Ya da şöyle sorayım. kauçuk emzikler BPA lı mıdır? yani BPA konusunda emziğin plastik kısmı mıdır asıl riskli kısım.. emzik ucu mu.. silikon mu?
umarım anlatabildim

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


iposunannesi

Merhaba,
BPA plastiğin sertleştirilmesinde kullanılan bir madde, dolayısıyla emziklerde kauçuk da silikon da olsa BPA yoktur. Önemli olan sert plastik olan biberonların BPA sız olması.
Kutularının üzerinde % 0 BPA şeklinde yazıyor o şekilde ayırt edebilirsiniz.
Emzik kauçuk mu silikon mu diye sorarsanız o biraz bebeğe bağlı. Bazı bebekler silikonu bazı bebekler kauçuk olanları tercih ediyor. ama strelizatöre girebilmesi için silikon olanları tercih edin derim.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.


sumeyye

biberonlarda da emziklerde de evet biliyorum BPA free yazıyor da ama emzik için BPA nın elzem olması meme dısında kı kısımdan mı? anlamadıgım o


iposunannesi

evet aynen o şekilde, zaten BPA ısı ile ortaya çıkıyormuş yani emzikler de strelize edilirken açığa çıkabilir dolayısı ile sert plastik olan kısmın BPA sız olması iyidir..emziklerin de BPA%0 olanları var
örneğin:
http://www.e-bebek.com/silikon_emzikler/philips_avent/philips_avent_0_bpa_free_flow_desenli_emzik_2%60li/PAV-SCF18023


sumeyye

teşekkürlerCevaplamak için Üye ol