Ana kucağı

etu soruyor: 7

merhaba,

Kızım 1.5 aylık oldu gündüz uykuları azaldı uyanıkken yanında mutlaka birilerini istiyor. Bu yüzden ana kucağı almayı düşünüyorum. Ama o kadar farklı marka ve o markaların da birçok seçeneği var. Ne alacağıma karar veremedim. Çok uzun süre kullanmayacaksam çok para vermenin anlamı yok diye kraft monkey ana kucağı almaya karar vermiştim fakat benzer sorulara baktığımda kafam karıştı. Fakat soruların tarihi eski olduğu için güncel bilgi almak için bende benzer bir soru sorayım dedim. Fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Sanemm

Herhangibir anakucağı alıp, ayak kısmına bir def takmıştık ilk üç ayın kurtarıcısı oldu resmen. Sıkıldığı zaman defe tekmeler atar ve hoşuna giderdi. Ben içine bir minder koymuş onun içine uzandırmıştım zira kumaşı terletiyor yoksa. Sıradan bir marka işinizi görür, geniş olmasına özen gösterin yeter.


derya_kuzusu

ilk 3 ay gerçekten çok işe yarıyor... gündüzleri  hep ana kucağındaydı diyebilirim...ama 3 aydan sonra hareketlenmeye başlayınca tutabilene aşk olsun:)


kesinlikle tavsiye ediyorum 3-4 aylık süre zarfında çok işinize yarayacaktır....
bana sorarsanız öööle markalı çok pahalı birşey almayın derim hatta piyasada 50-60 tl ye satılanlar işinizi fazlasıyla görecektir. 


nnunnis

Ben oğlumu 5 aylık olana kadar gündüzleri onun içinde uyuttum bence alın ama çok pahalı birşey olmasına gerek yok işinize çok yarayacak siz mutfakta iş yaparken bile koyarsınız ana kucağına .


amazonanne

Benim kızım şu an 4.5 aylık.. Ben de kraft olanından aldım, çok para vermedim. 2 aylıkdan beri ağırlıklı olarak yere bez seriyorum ve yere yatırıyorum.. Minik minik emeklemeye başladı.. Biliyorsunuz yetere yatırınca, hareketleri gelişiyor. Bu da nörolojik gelişim açısından çok önemli.. Ayrıca emeklemenin motor gelişimi açısından faydası çok büyük..


Bir de yerdeyken Playschool'un şahane bir oyuncağı var.. Elleriyle vuruyor, şarkı çalıyor.. Motor gelişimi açısından süper.. Ayrıca çocukların çok ilgisini çekiyor.. 4 yaşındaki oğlum bebekken almıştım.. Sonra kuzenler kullandılar.. Kızım aynı oyuncakla oynayan 4.çocuk.. Oyuncaktan maaile çok memnun kaldık. Tavsiye ederim


duygucannn

ben de sıradan bir marka tercih ettim anakucağında.kesinlikle çok güzel bir kurtarıcı.oğlum yere yatmayı sevmezdi pek,şimdi de yatınca yüzüstü dönüyor,midesine baskı olunca da çok kusuyor :( bu yüzden emziridkten sonra anakucağında tutuyorum.mutfakta iş yaparken yada başka şeylerle uğraşırken yanımda götürüyorum.kesinlikle alınması gereken bir bebek eşyası.çok terlettiği doğru.altına çarşaf falan seriyorum.


gulenozel

Sayın etu, ben ana kucagindansa oyun halısı öneririm amazonanne gibi ben de 2 aylıktan itibaren oyun halısına yatırdım ve motor becerileri çok gelişti .. Bizde chicconun bir ana kucağı vardı o kadar az kullandık ki:) Varsa araba koltuğunun tutamacina oyuncak asarak da bir ana kucağı elde edebilirsiniz ben chiccoya o kadar para verdim oyun halısında geçmeyen zamanlar araba koltuğunda oturup oyucakla oynayarak gecti.


melihece

ben maxi cosi ana kucagı ve bright starts pilli mıknatıslı salıncak kullandım her ikisini de tavsiye ederimCevaplamak için Üye ol