Kakası geldiğini söylüyor fakat....?

ema soruyor: 6

Merhaba anneler;

Tecrübelerinize ihtiyacim var.Oğlum 2-3 gündür kakası geldiğini söylüyor 'anne tata deyiş' (anne kaka değiştir) diyor bakıyorum kaka yok oğlum tuvalette değiştirelim mi diyorum istemiyor.Tuvalet adaptörü aldık ona oturmak istemiyor normal tuvalete kollarımda tutuyorum onuda istemiyor ama kakası gelince çok rahatsız oluyor hatta akşam bayağı bir süre bezinede yapmadı tuvalete oyun oynatarak filan tuttum o zamanda yapmadı en son gene bezine yaptı.

Bu aşamada nelere dikkat etmeliyim ?Tuvalete yapmasını nasıl sağlarım.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ssultan

eminecim tuvalet eğitimine hazır değil gibi görünüyor..çok ısrar etme bence...


tugba25

benım oglus 2.5 yasında ve dedıgıne benzer davranıslar bızde de var yanı herseyın bılıncınde fakat korkuyor ve daha da onemlısı nasıl yapacagını bılmıyor özetle hazır degıl dıye ısrar etmıyorum sımdılık rafa kaldırdım.senınkı daha da kucuk bence acele edıp de kotu bı deneyım yasamayın.sevgıler...


psychomom

 kızım o aylarda aynı şeyı yapıyordu,ta ki 23. aya kadar,arada klozete adaptöre oturdugunda kakasını yapıyordu hatta.Tuvalete kıtap,oyuncak,stıcker göturup koydum,kendısı gıdıp anne kaka dedı ve yaptı bi süre sonra..


bence bu farkındalıgını gösterıyo,hiç ısrar etmeden yönlendırmeye başlarsanız bi kaç ay sonra kakası gelınce tuvaltee gıder bence.kızım 23. ayında tam olarak kakam geldı deyıp oturdu,halen arada küçüğü kaçırır ama.

benım deneyımım bu,eğitim gibi değil ama yönlendırme,ısrarsız şekılde...kolay gelsin..


ipek_35

maşallah diim :) erken tuvalete alışacak belli..bizimkinin umru bile değil :)doldurup doldurup duruyor :)


ketrin

benimde oturtmam gerekirmi acaba lazımlığa kızlar?


ema

Herkese cevapları için ayrı ayrı tşk ederim.Kesinlikle zorlama baskı yok kızlar merak etmeyin .Kakasını bezine yapmak istemiyor tek derdim bu....Cevaplamak için Üye ol