uyku problemi,gece uyumuyo

merlinalyasimge soruyor: 7

10 aylık kızım uyku düzeni tamamen bozuldu.gündüz 15.00 -16.00 kadar uyuyo ve kesinliklikele kalkmıyo .öglen 12 de zorla kaldırıyorum bazen, ama sabah 4 -5 bazen 6 ya kadar oynuyo uyumuyo.benzer problem yaşayan varmı napmalıyım.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


SEREL

akşam kaçta yatıyor


merlinalyasimge

akşam 7 de 1 sat uyuyo.bidaha sabah 5 e kadar ayaktayız.1 aydır.


CokBilmis

Gündüz uyandırmadığınız sürece sorunu çözemezsiniz.

Gecesi gündüzü karışmış onun.

Bu aylarda 4 saat uyanık kalabilirler. Sizinki de 15.00'da uyanıp 19.00'da yatıyormuş. Gayet normal. 20.00'da uyanıp, 24.00'da 1 saat daha uyuması lazım normal olarak. Onu yapıyor mu? O saatte bir uyutmayı deneyin. Ne kadar çok uyursa, o kadar sık uykusu gelir. Uyku uykunun myasıdır derler, biliyorsunuz.

Bence 24.00'da tekrar uyutmayı deneyin. Sabah uyanma saatini de her gün 15 dakika geriye çekin. Öğlen uykusunu da uyandıktan 4 saat sonra, hatta yatakta uyumaya çalışma süresini de ekleyerek 3,5 saat sonra yatakta olacak şekilde ayarlayın.

Sabah uyanmasını istediiğiniz saatte odasının perdelerini çekin ve penceresini de açın. İnsan vücudu güneşe ve hava ısısına duyarlıdır. Güneşi ve ısınan havayı hisseden vücut uyanmak ister. Bu nedenle ben kızımı namaz saatlerine göre uyutuyorum genellikle :) Zavallım müezzinin sesini duyar duymaz yatağa gidiyor :)


merlinalyasimge

perdeleri açıyorum bayabi sesede çıkarıyorum uyanması için ama gözünü açıyo tekrara dönüyo uyuyo


ozden_can

Uyanık kaldığı süreyi uzatmak ve ayılmasını sağlamak için gülümseyin, oyun oynayın, gıdıklayın özetle eğlenceli hale getirin. Yaptığınız gibi ortamı ışıklı tutmak, üşütmemek kaydıyla havadar bir odada durması da miniğinizin uyank kalma isteğini arttıracaktır.


yasemin_ekin

cokbilmis'in dedigi gibi her gun sabah uyanma saatini 15 dakika öne çekmek iyi bir çözüm gibi geldi bana. birden buyuk bir degisikliktense ki -zaten siz de onu uyandıramadığınızı söyluyorsunuz- yavas yavas one cekmek uzun ancak daha sonuc verici olur.

bir de, sabah 4'e-5'e kadar oynuyor, uyumuyor demissiniz ya,  acaba, onu çok oynatmamak, cok aglamadigi muddetce fazla aymamak da bir çözüm olabilir mi? yani "amaaan, bunlar da hic eglenceli degil, ben uyuyayim" filan der mi?

ekin kucukken uyanması icin onun altını acar, gidiklardım filan.. dayanamaz uyanirdi.

Allah kolaylık versin, yavas yavas düzelecegine inaniyorum ben de.


merlinalyasimge

teşekkürler yorumlarınız için 15 dk geri çekmeyi denicem.
Cevaplamak için Üye ol