Adım adım seti kullananlar

Demgul soruyor: 6

Merhabalar adım adım seti kullanan arkadaşlar bu setleri nasıl buluyorsunuz çocuklarınız severek yapıyormu? Birde bu set yıllık alınan bir setmiş sadece o ay için alabileceğimiz yada daha uygun veya beim bebeğim adım adım seti beğenmedi ama şunu çok beğendi dediğiniz şeyler var mı ? Şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


nilufer_daphne

demgul merhaba bu sıralar bende bu setten alsam mı almasam mı diye düşünüyordum.ve hatta şimdi bu seti kullanan var mı diye soracaktım.ta ki senin sorunu görene kadar.ben bebeğimle birşeyler yapmak istiyorum ama hergüne birşeyler bulamıyorum.ne yapacağımı açıkçası bilemiyorum.bildiğin(bildiğiniz)en etkili etkinlik kitapları neler?bir arkadaşım 6 ayken bebeğinin eline boya verdiğini bebeğinde resim yaptığından bahsetmişti.boya falan ilgisini çeker mi?soruna soruyla cevap verdim ama kusura bakmazsın artık:)


sergun

ben de üye değilim adım adım dergisine, satış politikalarını pek beğenmiyorum açıkçası.
biz evde bol bol kitap dergi karıştırıyoruz. bir iki kez yorumlara güvenerek meraklı minik dergisini almıştım, oğlum için çok erken ama eğer içindeki kartlarda basit resimler varsa ilgisini çekiyor sonra da kemirmeye başlıyor zaten.

kemirmek deyince, 6 aylık bir bebek için boya kalemi çok çok erken gibi geldi. bilemedim, belki de biz geriden geliyoruzdur da:) oğlum yarın 10 aylık olacak eline ha boya kalemi vermişim ha başka birşey, farketmiyor doğru ağzına :)


julyet

müşteri hizmetlerine, geri dönüşlerde ve abonelik iptalinde çokça sorun yaşandığını ve bunlara ayıracak vaktim olmadığını söyledim, ilk ve son arayışları oldu, sanırım onlarda farkındalar. boyama yapmak veya her hangi bir aktivite de bulunmak tamamen bebeğinizin ilgi alanıyla alakalı, mesela benim oğlum çok hareketli koşmaktan, dans etmekten hoşlanıyor, o ne isterse onu yapıyoruz, ara sıra boyamada yapıyor ama en fazla bir kaç dakika, en fazla vakti kitapların ve dergilerin resimlerine bakarak geçiriyor, o bakarken de ben o nesnenin veya hayvanın ne olduğunu söylüyorum. çokta fazla bir şeyler öğretmek için uğraşmıyorum açıkçası. bebeğinizin yönlendirmelerine göre aktivite veya oyun planları yapabilirsiniz sanırım.


mert_mert

biz daha boyalı aktivitelere yeni başladık çünkü oğlum çok hareketli ben ufakken ona küçük boy boya kalemlerinden almıştım aam elinde onu tutarken koşunca bir an içim eridi yan gözüne girerse ya ağzında soktuğunda gırtlağına gelse filan diye korkuyordum.oğlum araba delisi olduğundan her oyunu araba ile bitiyor mesela.yapboz yapıyoruz bakıyorum 3 5 dakka sonra yapbozlar arabanın bagajında veya koltuğuna dolduruluyor.6 7 ay için çok erken bence bu tür şeyler.neyin ne olduğunu amaca yönelik kullanma sanırım 2 yaş da başlıyor.biz şuan artık sulu boyanın suyunun içilmeyeceğini yerlere dökülmeyeceğini sadece boya için kullanıldığını 2 yaş civarı anladık :))


SunaSercan

Mert_mert keşke yorumunu daha önce okuyabilseydim. yıl başına kadar defalarca aradılar, günde belki 10-15 kere aradıkları oldu. en sonunda bezdirip üye yaptılar ama beğenmezsem istediğim zaman iptal edebilme şartıyla. Fakat yaklaşık on gün önce kesinlikle iptal etmek istiyorum dediğim halde yeni bir kutu geldi ve ücreti kredi kartımdan kesildi. görünen o ki iptal etmek oldukça uğraştırıcı olacak. iptal edeceklerse bile bir ay daha göndermiş oldular. iptal etmek isteyen 1000 kişiye zorla bir ay daha satsalar kar. ayrıca iptal ettiklerinde de her ay arttan çekilen ücret tam olarak geri yatmıyormuş. 34,.. kesiliyor, geriye 30 TL yatıyormuş. 


üstelik ege'nin gelişimi açısından hemen hemen hiç bir işe yaramadı. çünkü oldukça geriden gelen bir set. anneanne, babaanne, dede öğrensin diye gönderdikleri set 13 aylık set. Ege bu kutu gelmeden 4-5 ay önce zaten anneanne, dede biliyordu. geçen ay hayvanları öğrenelim konulu kutu göndermişler, ama gel gelelim ege aylardır köpek görünce hav hav, kedi görünce miyav diyor zaten kendince. 

oğlum süper zeki filan demiyorum asla, ama setlerin bebeğin ayına göre çok geriden geldiği kesin. ayrıca eğitici oyuncak diye gönderdikleri materyaller çok kalitesiz ve hatta basit. geçen ay dört tane makara iki tane de parmak uzunluğunda çubuk göndermişler. bebek o ay makaraları çubuğa geçirmeyi öğrenecekmiş. 

uzun sözün kısası ben düştüm, başkaları düşmesin. çok daha uygun fiyata gelişimine çok daha yardımcı olacak kaynaklar vardır eminim.


eab

Ben e-bebek sitesinde görmüştüm orda tek tek satılıyor galiba hemde 21 tl idi.
Cevaplamak için Üye ol