her alt değiştirmede kaka yapmışsa

Tunam10 soruyor: 10

oğluşum her alt değiştirmemde kaka ve çiş yapmış oluyor. yani günde 7-8 kez.
annem bunun normal olmadığını, belkide sütümün yaramadığını,böyle kilo almadığını söylüyor. oysa hastanedeki hemşire kaka yapmasının iyi olduğunu söylemişti.
kafam karıştı. gerçekten sütüm yaramıyor mu acaba?

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


didemnurcan

pınarcım bebekler hastaneden cıkınca kilolarının %10 unu kaybederler(odem vs) sonrasında ilk 1 ayda geri kazanırlar. Kaka cis yapması da gayet normal... 1-2 gun yapmazsa da normal :) Yeni dogan da onemli olan kakanın yesil-siyah'tan kahvelere gecisi... Boylece mekonyumunu atuyor ve anne sutu islemeye baslıyor ki Tuna o durumu gecmistir :)


elajan

Ela da 8-10 kere yapiyordu ilk haftalarda...kimsenin moralini bozmasina izin verme! Bagirsaklari ne guzel calisiyor iste ;))


Elsa

2 haftalik bebek icin gayet normal,endise edecek hic bir sey yok,merak etme.kakasi turuncu oldugu surece gayet normal :)


Tunam10

kakası başta yeşildi. sonra sarı oldu. şimdi hardal rengi.
evde her kafadan bir ses çıkıyordu. gelen giden de cabası.
dediğiniz gibi takmamak lazım.


Tunam10

evet yeliz, bizimde başta zayıflayıp ek mama denilince bende çok üzüldüm.
kilosunu yakaladık şükür. şimdi buna takıldık.
neyse sağlıklı olsunlar da.
eve bebek tartısı iyi fikirmiş ama:))
hoş zırt pırt çocuğu tartardım herhalde.
bezi niye tartıyordunuz ki:))Tunam10

yani sorun bitmiyor.
küçükken çok çıkarıyor ishal mi derken, 6 aylıktan sonra kabızlık sorunu başlıyor.


Tunam10

saol canım. haklısın. özellikle büyüklerin hep bir söyleyeceği var:))


telrunya

benim kızım da başlarda çok kaka yapıyordu, günde 10un üzerinde. geceleri 5-6 kez. gece değiştirdiğimiz bezleri yan yana dizip, sabah sayıp geyik yapıyorduk. doktorumuza sorduğumuzda bu dönemde normal demişti. sonra yavaş yavaş azaldı. 5-6 oldu. 4 oldu. en son 2 oldu. şimdi günde 1-2 kez yapıyor. kaka yapması 2 ye düşünce biz de acaba bi sorun mu var demiştik doktorumuza. o da normal demişti. anne sütü alan bebeklerde birkaç güne kadar yapmaması bile normalmiş.
emzirme konusu da bir dinem sorun oluyor herkeste sanırım. benim sütüm 3. günde falan gelmeye başladı. ondan önce şu sarı sütümsü şeyden geliyodu.kızım durmadan ağlıyordu. tabi her kafadan bir ses. mama verelim diyenler, sütün geldi mi memelerin doldu mu diye göğüslerime elleyenler, süt anne öneren bile oldu.ben de ısrarla emzirdim açlıktan ağlasa bile.sonuçta sadece benim çocuğumdeğil erkesin çocuğ bu evrelerden geçiyor diye düşündüm hep.
düşününce şimdi sesimi çıkarmadan iyi sabretmişim. sonradan patladım ama o ayrı:)
bence de takma sen hiç kimseyi. moralini yüksek tut yeter. herşey yavaş yavaş düzene giriyor zaten.qwertyaszxcv

pınar merhaba, aynı durum bizde de vardı. günde yedi sekiz kere ve hepsi kakalı. asıl çiş veya kaka yapmıyorsa sorun var demektir. üstelik benimkisi bazı emmelerden sonra fışkırtarak kusuyordu da. ilk ay kontrolünde 1 kilo almıştı. Bence sen birinci ay kontrolüne gitmeden bunları kafana takma.


Tunam10

annemi de doktora götürüyorum artık. çok çok iyi oluyor:))
onun yanında doktora sordum hatta kaka meselesini. o da gayet normal dedi.Cevaplamak için Üye ol