arzum yoğurt yapma makinası

berenim soruyor: 9

arzum yoğurt makinasıyla yoğurt yapınca  yoğutlarda bi plastik kokusu olusuyor aynı dertten müzdarip olan varmı aranızda?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


CiciAnne

Arzuma şikayetinizi bildiğinizde ürün değişimi yapıyorlar. Biz de ilk aldığımızda benzer bir şikayette bulunmuştuk; 1 hafta içinde değiştirdiler.


berenim

Tesekkurler


nilaylilayla

bende yoğurt yapmaya başladım ve bizde de aynı şey var..makinayı arkadaşımdan aldım geçici..ürünü değiştirseler bile kavanozların kapakları açık olarak bırakıldığı için ve üst kapak da plastik olduğu için pek birşey değişeceğini zannetmiyorum...arzum kullanan anneler...yoğurt yaparken mama kavanozlarını kullansam ve mayalama sırasında kapakları kapalı tutsam nasıl olur sizce?ya da siz ne yaptınız?


berenim

kapak kapalı olunca nasıl olur bilmiyorum.belki de bir sakıncası vardır.nilaylilayla

kendi kavanozlarını kaldırdım...mama kavanozlarına mayalayıp,kapaklarını kapatıp koydum..çok da güzel oldu...bir sakıncası var mı acaba?kavanozların kapakları metal..


inci_yarenecem

ben dün ilk defa yaptım. hiro baby nin kavonozlarında yaptım nolur nolmaz plastik kokusu geçer diye kavanozların ağzını folyo kağıdı ile kapadım 7 saat tuttum. taş gibi kokusuz harika bir yoğurt olmuş.


iflah_olmaz

bende makinayı yeni aldım.şimdi bana baştan biri anlatabiir mi ben nasıl yoğurt yapıcam?sert ve ekşi olmayan bi ypğurt bu makinada nasıl yapılır?

 

kavanoz kapaklarının yerine mi folyo kapattınız?

 


mona_roza

ama folyo doğru olmaz bence sıcaklık olduğu için. aliminyum folyo kansorejn madde üretio ısınınca mama kapaklarıda aliminyum mu acaba. bende kullanıorum hiç koku olmuo kaç saaat tutuosunuz belki çok uzun kalınca oluodur. ben 6 saat tutuorum kalıp gibi çıkıo. bide ben kendi kavanozlarında yamıorum henüz oğlım yemio ben kendimize yapıorum içine tam oturan bi kabım var onunla yapıorum  iflah_olmaz sorduğun başlıkda çok detaylı bi şekilde anlattım yaptığım yöntemi %100 sonuç :))


iflah_olmaz

çok teşekkürler.ne folyo ne de başka bişey kullandım.6 saatte katı ve tatlı yoğurt elde ettm.koku falanda olmadı.


Cevaplamak için Üye ol