Banyodan çıkmak istemeyen bebek nasıl susturulur?

rana_defne soruyor: 8

İlk zamanlar biraz zorlansa da, şu anda 3,5 aylık olan kızım banyoya alıştı, hiç sesini çıkarmadan yıkanıyor. Bıraksak saatlerce yıkanabilecek kadar keyifli banyoda. Ne zamanki banyodan çıkma zamanı geliyor, havluya sarılır sarılmaz ağlamaya başlıyor. Ağlama krizi giydirirken de devam ediyor. İnsanın iki ayağına bir pabuca sokan, katılırcasına bir ağlama. Giydirdikten sonra hoplama zıplama, şarkılar, evde gezinme derken, yarım saatte ancak sakinleşiyor.
Benzer sorun yaşayanlar oldu mu? Ben şimdi bu kuzuyu ağlatmamak için ne yapabilirim?
Sevgiler, teşekkürler! :))

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CiciAnne

Biz halen yaşıyoruz o sorunu... Suyu sevmeye devam ettiği sürece de geçmeyecek sanırım... O küvetteyken suyu boşaltmayı denedik (Tracy Hogg yöntemi), İlgisini dağıtmayı denedik (Elizabeth Pantley yöntemi), 5-3-2-1 yöntemini denedik, denemediğimiz şey kalmadı diyebilirim fakat bornozunu giydirdiğim anda kendini yerden yere atarak ağlamaya başlıyor. Biz de, eğitici kitaplarımız da çaresiz durum karşısında :))))))


buhar

:) kzımda çok seviyor banyoyu maşallah.. havlusunu sarıp giydirmeye başlarken kopuyor kıyamet.. yarı giyinik alıyorum kucağıma kucakta devam ediyor giydirme lakin yinede sakinleşmiyor küçük hanım .. çok dert etmiyorum suyu sevmesini seviyorum :) sonrasında düzelir diye umut ediyorum ...


burcaksahin

Basak'in krizsavar ( bugulogta mevcut) onerilerinde de yer alan bye bye banyo yine gelicez banyo diye diye alistik banya faslini kapatmaya :) rana ve reyyannisa sizin bebekler daha bunu anlamayabilir ancak zamanla alisabilirlar. Nehir sen denwmissindir belki ama tekrar denesen ?


zeynepcakir

ranadefne.benim oğlumda bebekken banyo yaparken ağlıyordu çıkınca sakinleşsin die daha üstünü giydirmeden havluya sarıp hemen emziriyordum sakinleştikten sonra giydiriyordum.şimdide banyodan çıkmak istemediği için ağlıyor yine hemen emziriyorum emerken sakinleşiyor yada reklamları açıyorum o zaman sakin bir şakilde giydiriyorum.emzirmeyi deneyebilirsin bende çok işe yarıyordu.salome

ben de bu sorun sadece bizim evde yaşanıyor sanıyordum:)) kızım banyo yapmaya bayılıyor ama gel gör ki banyo çıkışında ortalık bağırtı ağlama çığlık..ilk zamanlarda açlık yüzünden olduğunu sandım..ama yarı tok veya tok iken bir değişiklik olmadı..banyodan çıkmak istemiyor ve çıplak kalmak istiyor sanırım..:)) her banyo sonrası kızımı bir daha yıkamaya tövbe ediyorum...:)) her seferinde bozulan tövbe..


purplemoon

ece ilk seferden beri seviyo banyo yapmayı. çıkarırken biraz mızıldanıyo ben de üşüdüğünü düşünerek hemen giydirip emziriyorum. ancak son iki seferde çığlık çığlığa ağlamaya başladı bizimki. hatta son sefer memeyi bile almadı sinirinden :( meme de işe yaramazsa ne yarayacak ?


Damla

Banyo yaptırırken müzik çalabilirsin.
Banyo yaptırdığın yeri fazla ısıtıyor olabilirsin, bunalıyor olabilir.
Giyinmeyi zaten sevmezler o zamanlar, banyo sonrası üşür korkusuyla kat kat giydirmekle uğraşmak yerine kolay giydirilen bir kat bir şey giydirip sarabilirsin rahatlayana kadar.


selencem

Giydirirken terliyor olabilir. Veya uykudan once yikiyorsaniz cok uyku bastiriyor ve o yuzden de giyinirkern agliyor olabilir.


Cevaplamak için Üye ol