5 aylık bebek kahvaltısı

fatmagunes soruyor: 6

merhaba, oğlum şimdiden yemek konusunda seçici :( kahvaltıya başlamak istiyorum ama ne koyacağımı bilemiyorum çünkü daha önce bebe bisküvisini devam sütü ve muhallebiyle denediğimde yemedi, kaşık maması dahil içinde devam sütü olan hiçbirşeyi yemiyor zaten. peyniri bir kez denedik yedi. ekmek koysam neyle ıslatabilirim? tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


mibrim

kahvaltısına meyve püresi seviyorsa ekleyebilirsiniz belki daha lezzetli gelebilir....ıslatmak için ıhlamur,yahut pişirdiğiniz kayısı kurusunun suyunu,eğer anne sütü alıyorsa anne sütünü kullanabilirsiniz yani ben çeşit olsun diye yapmıştım..yada pürede olmazsa cam rendede yaptığınız meyve suyunda falan ıslatabilirsiniz..ah şu bıdıklar kırk takla atıyoruz valla..


oglumicin

bebe bisküvisi devam sütüyle çok tatlı oluyor aynı zamanda da acımsı bir tad bırakıyor ağızda..
bizim 5 aylıkken kahvaltımız şöyleydi..
anne sütü + sütlü portakallı mısırlı + 1 kibrit kutusu peynir + 1 tatlı kaşığı pekmez
şu anda ise
devam sütü + 7 tahıllı ballı + 1 kibrit kutusu peynir + 1 tatlı kaşığı pekmez +  günaşırı yumurta sarısı, yumurtasız günlerde ise 1 tatlı kaşığı ceviz
kitapkurduyumben

Ben de ilk kez bugün başladım kahvaltıya.Bir tane bebe biskuvisi,bir parça peynir,bur parça yumurta sarısını anne sutuyle islatip verdim.Doğru mu yaptım bilmiyorum ama oglum 4-5 kasıktan sonrasını yemedi:(Nadil yapmalıyım acaba?


oykucu

Kitap Kurdu 4-5 kaşık iyi bence.Midesi ne kadar onun di mi?

Ben bebe bisküvisi vermeyi düşünmüyorum.Peynir yedirdim genelde azar azar neredeyse tüm peynirlerden tattırdım.Zeytin ezmeyi düşünüyorum tuzu az yeşil zeytin var evde çekirdeksiz.Karışımdan ziyade tek tek yedireyim tatlarını bilsin istiyorum.

Bugün kuru kayısı, kuru dut, kuru üzümü geceden suya koydum blenderdan çekip içine şeftali, muz belki kiraz ekleyip yedirmeyi düşünüyorum.

Hergün günlük yoğurt mayalıyorum.İlk mayalandığında Ca seviyesi yüksek oluyor diye hergün azar azar mayalıyorum.

Kendimize yaptığımız yemekten çekip veriyorum.Dün haşlama et vardı onun suyuna patates ve etten özellikle iliklerden filan ekledim ezdim biraz da yoğurt kattım yedirdim.

Bir önceki gün kabak,kuru soğan, bir parça et,havuç ve patatesi haşladım blenderdan geçirip yedirdim.

Filan.
kitapkurduyumben

Oykucum sağol!
Sen de epey bişeyler veriyorsun anladığım kadarıyla.En güzeli yaa,herşeye alıştırmak lazım ki sonradan zorluk çekmesin.
Ben yine kafama takılan olursa sana sorarım:)


oykucu

Ben de sana sorarım:) Kendi yağımızda kavruluruz:))Cevaplamak için Üye ol