Vücutta kızarıklık

AyazDenizz soruyor: 3

Herkese selamlar,


9,5 aylık bir oğlum var. iki gündür vücudunda her yerinde olmasa da kızarıklıklar oluşuyor. kızaran yerin üstü beyaz noktalı gibi oluyor ve kızarıklıklar çıktıktan kısa bir süre sonra kendiliğinden geçiyor. 6. hastalık mı dedim kendi kendime fakat araştırdığım kadarıyla 6. hastalık vücudun her yerinde daha yoğun oluyor ve 39-40 derecelere kadar ateş yapıyormuş. Oğlumda çok şükür ateş yok. Hafif ateş olsa da diş çıkarıyor ona yorumluyorum. Bir yandan da besin alerjisi olabilir mi diye düşünüyorum. iki gündür tam doktora götürücem, bakıyorum kızarıklıklar geçmiş. Doktora gittiğimde ne göstericem ki diyorum. Çünkü kızarıklıklar çıktıktan 10 dk falan sonra kendiliğinden geçiyor. Bebeğinde böyle bir durum yaşayan var mı? Bu durumla ilgili değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ayberke

Yedigi bir sey alerji yapiyormu kasimiyormu bizimde ilk didlerimiz cikarken yaxin kizarikli olmustu ama sizinki gorunup gorunup kayboluyorsa bence alerji olabilir dr gorse kan tahlili yapsa iyi olur 6 hadtalikta atesten sonra ates gider dokuntu baslar gecmis olsun bu arada protein icerikli yiyecekler slerji yapar


AyazDenizz

Teşekkür ederim ayberke. Yarın doktora götürücem bakalım. bizimki yoğurdu çok yer. kemik suyuna yemekler, kıyma,tavuk bunları da güzel tüketen bir bebek. sebze hemen hemen her gün yapıyorum. oğlum yumurtaya ilk başladığımızda hiç sevmemişti, bende bir süre ara verdim ve daha sonra tekrar denediğimde yemeye başladı, aslında diğer gıdalarda yaptığım gibi yumurta da 3 gün bekleme kuralına uymadım ve yaklaşık 10 gün kadar oldu yumurtaya başlayalı sarısını her gün kahvaltısında veriyorum, acaba yumurta alerji yapmış olabilir mi bilmiyorum fakat canımı çok sıktı bu durum. Umarım önemli birşey değildir. 

Birde çok enteresan bulduğum bir durumu paylaşmak istiyorum. Oğlum her gün formül mama yiyen bir bebek olmasına rağmen, 9 aylık aşımızdan sonra mamayı ağzına almaz oldu biberonu dahi görmek istemiyor, doktoruna sordum mamayı reddetmesini, bu bebek yemeklerini güzel yiyor mu? evet yiyor... eee daha ne istiyorsun biz mamayı önermiyoruz, bebeğiniz kendisi bırakmış hiç ısrar etmeyin vermeyin dedi. Her neyse yarın ola hayrola bakalım.


ayberke

Yumurta alerjisi varsa yapar, proteinli yiyecekler alerji yapar (süt domates çilek bakla vs)Emziriyorsanız belki sütünüzden bile geçmiştir.Geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol