Anaokulu arayışı

yamann soruyor: 4

  Herkese merhaba,nurtiria nın yeni üyelerindenim,2009 dogumlu ogluma anaokulu arayısındayken tanıştım burayla.

  Uskudar dogancılar da oturuyoruz,acıbadem,kosuyolu,altunizade civarlarında okul arastırdım,6-7 tane okul gezdim ve anladım ki arkasında kolej yada universite desteği olan anaokulları her konuda daha iyi,istisnalar hariç tabi. Fiyatlar arasında da fark cok.

  Benim aklımda 3 okul var biri batı ataşehir çevre koleji anaokulu,altunizade deki doğus koleji anaokulu ve koşuyolunda yeni açılacak olan küçük şeyler anaokulu. Küçük şeyler hakkında bir bilgim yok,binası inşaat halinde,yetkililer hiçbir bilgi vermiyor,fiyat dahil. 3 hafta sonra goruşmeler başlayacakmış,diğer okullarda da nisan sonu mayıs başına kadar erken kayıt indirimi var. Çevre kolejini çok ama çok beğendim fiziki şartlari cok guzel,eğitimde anlatıldığı gibiyse güzel kotü yani eve uzak olması ve servis ucretide diğerlerine kıyasla oldukça pahalı,doguş koleji nin eğitim sisteminide beğendim,fakat okul cok dar ve 2009 doğumluların bahçedeki ayrı bir bölümde sınıfları. En buyuk artısı eve daha yakın. Bu 2 okulda ingilizce yoğun olarak veriliyor,dediğim gibi küçük şeyler hakkında bilgim yok beklemeye değer mi bilmiyorum,fiyatı nedir bilmiyorum.

  Kısacası bu üç okul ile ilgili bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim

 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


p_nar

Merhaba, 


Siz seçenekleri daraltmaya çalışırken ben başka bir tane ekleyeyim:


Ben burayı oğlum 3 yaşına gelince göndermek için gözüme kestirdim. Küçükleri almıyorlar.


yamann

Adı yabancı değil,başka bir okulu ararken önünden gecmiştim

Adı değişik gelip ilgimi çekmişti. Siz araştırdınız mı egitim sistemini nasıl?

Randevu alıp görüşmeye gitmekte fayda var.


p_nar

Ben bu okulu, Montessori eğitim sistemini uyguladığı ve veliler tarafından kurulduğu için beğendim. Okulu gidip görmedim. Ama Montessoriyle ilgili metinler, makaleler, bir kitap okumuşluğum var ve aklıma yatıyor.  


yamann

Teşekkür ederim tavsiyeniz için,Cevaplamak için Üye ol