Süt allerji değerleri / Class 3

asliyal soruyor: 6

Merhaba,
Oğlum şu anda 9 aylık. Tam 6 aylıkken allerji testi yapıldı. inek ve keçi sütüne karşı allerjisi çıktı. İnek sütü 5.4 Class 3, yüksek pozitif. Keçi sütü 0.78, Class 2, Pozitif.
Testi yaptırmamızın sebebi sürekli ağlamalar, inlemeler ve gaz şikayetiydi. Mamamızı değiştirdik ve Neocate almaya başladık.
7. ayla birlikte ek gıdalara geçmeye başladık. Doktorumuz allerjiden dolayı süt ve süt ürünleri yedirmememizi söyledi. Ben de özellikle buna dikkat ediyorum ve vermemeye gayret ediyorum. Ama çevreden peynir ve yoğurt vermem konusunda çok büyük baskı var. Bu ürünleri vermemin hiçbir sıkıntı yaratmayacağını söylüyorlar. Ben de çok endişe ediyorum, acaba bunları vermeyerek gelişiminde sıkıntı yaratıyor muyum?
Oğlum bu ürünleri yediğinde kızarıklık ya da pişik olmuyor. Aslında gözle görülür bir tepki vermiyor ama oldukça huzursuzlanıyor sanırım karın ağrısı/gaz yapıyor.
Bir de Class 3 yüksek bir değer mi? Kafam çok karışık. Bu değerlere yorum yapacak birileri var mı aramızda?
Çok teşekkürler

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


susuat

MERHABA CNM BENCE DOGRU LARARI DOKTORUN VERECEKTIR ONA SORMALISIN BECE BASKI FALANDA DERT ETME ANNESI SENSIN EN DOGRU KARARI DA SEN VERECEKSINDIR BASARILAR


skisac

benim oğlumdada süt alerjisi var değerini bilmiyorum ama doktorumuz yüksek olduğunu söyledi biz 10 aylıkken test yaptırmıştık o zamana kadar zorla yoğurt veriyorduk, hiç kızarıklık dökülme olmadı. doktora son gidişimde bağırsak hareketleri zorlanır o daha kötü demişti. Süt alerjisi olduğundan banada emzirdiğim için süt ürünleri yasak. ancak bu ay sabahları az miktarda saf %100 keçi peyniri yemeye başla izleyelim kabız gibi bir durum olacakmı dedi. Bence de doktorunun bilgisi dışında verme.


ayse_deniz

Günaydın, benimde oğlumda süt alerjisi var; bizde Neocate kullanıyoruz. Bizde dediğiniz değerler negatif çıkmasına rağmen 1 yaşına kadar yoğurt, peynir, süt kesinlikle yasak. 1 yaşından sonrada ne olacagı bellı degıl. Bazı bebekler alerjik bir şey yer yemez hemen dışarıya tepki veriyor; bizde hemen kızarıklıklar oluşuyor. Ama bazılarıda dışarıya tepki vermezmiş ve içerde neler olduğunu bilemezsiniz. Özellikle bağırsaklarda. Süt alerjisi bilmeyenler için çok basit bir hastalık gibi geliyor ve yedir ne olacakki diyorlar. Banada dışarıdan  baskı yapılıyor. Fakat alerjinin gercekten en kısa sürede gecmesini istiyorsanız çocugun alerjenle karsılasmamasını vücudunun unutmasını saglamalısınız. Her seferınde 1 adım gerıye gıdersınız. Neocate süt ürünlerınden alamadıgı kalsıyumu bebegınıze saglıyacak. En azından kendımızı boyle tesellı edıyoruz. Gecmıs olsun...


skisac

doktor bize fosfo calcium grabül verdi ondan yarım ölçek suyuna katıp veriyoruz. ben halen emziriyorum ama artık sütüm azaldığından ek olarakta milupa aptamil HA veriyoruz mama olarak, süt alerjisi olanlara özelmiş tıbbi nitelikli senin dediğin mamamı hiç duymamıştım doktormu önerdi?


angelique

vucudun sut proteinine verdigi reaksiyonu unutmasi icin peynir, yogurt, hatta sutlu biskuvi bile yememesi gerekiyor. etrafin sozune kulak asmayin siz, tam tersi yogurt, peynir yedirdiginizde bunlar emilemeyecegi gibi bagirsak yuzeyi etkilenecegi icin diger besinler de tam emilemeyecek, esas o zaman geri kalicak gelisimi. dr.u dinleyin siz..


ruzgarbetulask

Benim de oğlumda inek ve keçi sütü alerjisi çıktı ama dr.umuz keçi yoğurdu ve peyniri verdiriyor.Alerji üzerine uzman bir dr.a mı götürsem acaba,yumurta beyazına alerjisi yok,keçi sütü denetti dr.umuz kabız olunca bir daha vermedim.Cevaplamak için Üye ol