NORMAL DOĞUM HAKKINDA

kuzey_mania soruyor: 2

Dün akşam en yakın arkadaşım NORMAL DOĞUM yaptı...Biz onunla normal doğuma baş koymuş 2 gebeydikk o bitidi benim daha 24 haftam var:(( Ama arkadasım cok fena gectini söyledi ...3 kere dikiş atmışlar tutmamış falann ...Çok moralim bozuldu...Dr cuma günü çatı muayenesi yapacaktı ama niyeyse yapamadı çünkü  doğuma daha 3 hafta vardı.... Çatısı dar diye mi oldu...Bu kadar acı çekmesi normal mi?Aslında 20 dk sürmüş sonra anestezi vermişler uyusun diyee ...Her normal doğum böyle olmaz di mi? Allah aşkına yardımcı olun :((

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Aysegul_

Ben de biraz kocamın da yönlendirmesiyle normal doğum kararı vermiştim. Duyan herkes şaşırıyordu aa nasıl dayanacaksın diye ki onlar genelde sezaryen olmuş kişilerdi. normal doğum yapanlar ise amannn ağrı çekiyosun ama unutuyosun sonra diyorlardı. denildiği gibi doğum videosu izlemedim sadece öğrenciyken gördüklerim öğrendiklerim aklımdaydı. negatif şeyler de okumadım ve dinlemedim ve psikolojik olarak hazırlandım. gel gelelim sağlık nedeniyle sezaryene karar verildi :) içimde ukte kaldı hala çok imreniyorum normal doğum yapanlara.


selencem

epidural verilince agri hissetmiyorsun zaten, yani ben once gece boyu sanci cektim ama dogumhanede agri yoktu. ben zor dogum yaptim ve iyilesmem 1 ay surdu ama bunun hicbir onemi yok. gene olsa gene normal dogururum. o an hayatimdaki en buyuk basari aniydi, tarif edilemez bir duygu, nlatirken bile tuylerim diken diken oluyor mutluluktan. size de mutlu dogumlar dilerim!
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Uyaran eksikligi-otizm 2

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 16

Ella ertesi gün hapı ve emzirme 3

14 aylık bebek 3

118 6H
Son: selmaalpkayra,