gece çok sık uyanıyor

m_r soruyor: 10

bebeğim nerdeyse 7.ayına girecek hala sık uyanıyor çok sık emmeye kalkıyor milupanın 7 tahıllı gece maması varmış tok tutuyormuş kullananlar varmı?her yolu denedim yine aynı yine AYNI acaba bu mama tok tutarmı?yardımlar için teşekkürler

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


Yenidenanne

Uyanmasının nedeni aç olması olmayabilir. Bebeğiniz kendi kendine uyumayı öğrenmediyse henüz, gece uyandığında kendi kendine uyuyamadığından sizi çağırıyor olabilir. 


ritalar

yattıktan 30 dk sonra 150 cc mama veriyorum ben. 2 saat deliksiz uyuyor. sonra 1 2 kalkışla sabahı ediyoruz. uyku düzeni için henüz küçükler. cok acele etmeyin derim...


ozdenin_oykusu

ben neredeyse hemen hemen her markanın -gece- adı altındaki tahıllı,sütlü,pirinçli mamalarını kullandım.ama öykü deki o tokluk hissini göremedim.bazen ed yoğurt yedirmiştim.ama ilk kez bugün pek içimden gelmese de arı mama verdim (pirinç unu sadece kilo yapar diyolar da ondan) bakalım gecenin ilerleyen saatlerdeki etkisini görcez.


tugbat

yenidenanne dogru soylemis. Kendi kendine uyumayi bilmediginden yapiyor.
Ne tahilli gece mamasi, ne papatya, ne gece caylari bahsettiginiz problemi cozmez.
Uyku duzeni icin egitim dort aydan itibaren basliyor. Hatta daha erkenden bile alisabiliyorlar. Bence baslayabilirsiniz. Kesinlikle bunun icin kucuk degiller.
Biraz uzun ama uyku ile ilgilii yasadiklarimi blogumda paylasmistim:
http://tugba-bence.blogspot.com/2011/07/kolik-ve-uyku-sorunu.html


m_r

o bebekten bebeğe göre değişiyor sanırım arkadaşımın bebeği gece bir kere emmeye kalkıyor sınrada kendiliğinden uyuya kalıyormuş hatta oğlumdan 2 ay küçük bazı bebeklerde gece uyanmadan deliksiz uyuyormuş aslında öyle alıştırsak alışırmıki yada diş çıkarıyor ondan mı sık uyanıyor nerdeyse her saat başı kalkıyoruz bunun bir çaresi yokmu?m_r

o bebekten bebeğe göre değişiyor sanırım arkadaşımın bebeği gece bir kere emmeye kalkıyor sınrada kendiliğinden uyuya kalıyormuş hatta oğlumdan 2 ay küçük bazı bebeklerde gece uyanmadan deliksiz uyuyormuş aslında öyle alıştırsak alışırmıki yada diş çıkarıyor ondan mı sık uyanıyor nerdeyse her saat başı kalkıyoruz bunun bir çaresi yokmu?


Yenidenanne

Çaresi olmaz mı, tabii var. Bu bebek milleti kendi kendine uykuya dalmayı bilmiyor. Öğretmek gerekiyor. Öğretmek için bebeğinizin 4 ayını doldurmuş olması gerekiyor. Farklı yöntemler var, Ferber, Tracy Hogg, Sears. Bu yöntemlerin kitapları var. (Uygulayıcı anneler blog'larında nasıl uyguladıklarını da yazıyorlar. ) Bu yöntemleri okuyup bakmak lazım, hangisi anneye-bebeğine uyar diye. Bebeğe kendi kendine uyumayı öğretince en önemli kazanç hem anne hem de bebek için uzun gece uykuları oluyor. Örneğin, 4 aylık bir bebek en az 7-8 saat kesintisiz uyuyabiliyor. Bir anne için 7-8 saat kesintisiz uyumak cennet gibi bir durum. 

Bu durumu siz çabalarınızla yaratabiliyorsunuz, kader değil.
m_r

inşallah başarılı  olurum tavsiyelerinizi deniyeceğim tşklraicha_hero

Biz 2 aya kadar gecede 4-5 sefer kalkıyorduk,3 ay olunca gecede 2 defa kalkmaya başladık daha sonra Tracy'nin yatmaya yakın mide doldurma yöntemini uyguladım ve en gecde 11e kadar uyurken kucağıma alıp o uykudayken emzirdim bu sefer gecede bir kez kalkmaya başladı.Yaklaşık 4,5 aylık olduğundan beri gece kesintisiz sabah 6ya kadar uyuyor.Mide doldurma yöntemi bizde işe yaradı.Ama sanırım bunu daha küçük aylarda denemeniz gerekiyor.


Yenidenanne

Ne güzel. Ben de Tracy ile 4 aylık olunca kendi kendine uykuya dalmayı öğrenmesini sağladım. Aynı süreçte 20'de gece uykusuna dalmadan emziriyordum zaten, buna ek olarak  23:30 da uykuda emzirmeye başladım. Böylece sabah 7-8 e kadar uyumaya başladı. Gece uyanabiliyor, ama kendi kendine tekrar uykuya dönüyor, beslemeye vs gerek kalmıyor.Cevaplamak için Üye ol