aşırı terleme

chealnadle soruyor: 3

merhaba arkadaşlar,

2,5 yaşında ki kızım aşırı terliyor......özellikle geceleri.....ip askılı body ileuyuyor buna rağmen sıksanız su çıkacak derecede terliyor.....çarşa filan da o kadar ıslak oluyor ki yatağın başka tarafına koyuyorum.....hatta benim üşüyüp de üstümü örttüğüm odada o yine sırılsıklam olabiliyor....gün içinde de terliyor....hatta mesela şu an yazlıktayız.....gündüz denizde....ya da birkaç kez duşta buna rağmen isilik olabilecek kadar terliyor.....sizce sebebi ne olabilir??? endişelenmeli miyim???

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ZeynepYenice

kansızklık çok ter yapar derler ama kızımada kaç kez kan tahlili yaptırdım, normal seviyelerde çıkmasına rağmen aynı anlattığınız gibi gece bir kaç kez üstünü değiştiriyorum, yastığını değiştiriyorum ve gece uyurken bile camı açıktır ona reğmen çok terler, gün içinde de öyle gerçi 2 dak yerinde durmaz çok hareketli ama sırtından teri de eksk olmaz.. Bizimki sanırım genetik diyorum ben de çok terlerim benim babamda..


chealnadle

ya bizde az biraz kansızlık çıkmıştı kışın ama hem ciddi oranda değildi hem de terlememiz bebeklikten beri var....ama eve döndüğümüz zaman doktora danışacağım .....


ozgu_naz

troid testlerini yaptırmanızı öneririm.Cevaplamak için Üye ol