Gelişimsel Kekemelik

BURCAKBASAK soruyor: 7

Aranızda konuşma terapisti var mı? 3 yaşındaki kızımda kekemelik başladı, uzman gelişimsel kekemelik bekleyelim dedi. Bu tür problem yaşayan var mı? İyileşme oldu mu, nasıl bir yol izlediniz?
Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


banuo

Benim oglumda da 2 yasını bitirdiginde baslamıştı. Doktorunuzun dedigi gibi bekledik, üzerinde durmadık..Yaklaşık 1 sene surdu, kendiliginden gecti.  2-5 yas arası zaten gelisimsel olarak degerlendiriliyor bildigim kadarıyla. Sonrasında devam ederse incelenip, tedavi yoluna gidiliyor.
Hulya

üzerinde durulmaması gerektiğini okumuştum bende


ays

Benim oğlumda da 3 yaşında başladı. bana da geçici bekle dediler ama ben bekleyemedim. Nefes ve ses egsrz. yaptık ,yani kbb prof. bu konuda uzmanlığı olan bir prof a gittik ses egzs. yaptık, şu an çok çok şükür bir prob. kalmadı. ama çok fazla şey denedik. çok üzücü bir dönem,yaşadıklarımı anlatmam imkansız ,hatta anlıyorsundr ne hissttiğimi..
yrdımcı olabilecğim bişi olursa seve seve yardım ederim.


BURCAKBASAK

teşekkürler ays, size bir mail gönderdim cevap verebilir misiniz?


ays

maile cvp yazdım kusura bakma h.sonu nete giremedim biraz geç oldu.


burcu34

arkadaşlar benim oğlumdada 5 yaşında farkedebildiğimiz biz geç farketmişte olabiliriz kekemelik başladı kız kardeşi olunca artış gösterdi tikler şeklinde kafa sallama ağız bükme ellerle oynama şeklinde şu an 1.sınıfa gidiyor 7 yaş bitti 8 yaşa girdi halen devam etmekte yapmadığımız gitmediğimiz yer kalmadı konuşma terapistine gittik ancak maddiyattan yarım bırakmak zorunda kaldık inanın bir anne olarak çektiğim sıkıntıları üzüntüleri anlatamam onu öyle görmek elimde olmadan çok yıpratıyor beni acaba bizlermi hata yaptık hiç bilemiyorum nefes egz.bende duydum detaylı bilgim yok çocuğum o kadar hassas ve içe kapalıki ne yapacağımı bilemiyorum.oysaki öyle özgüvenli bir çocukki bu konuda bilgi paylaşımınıza katılmak istedim


baderose

Durumunuz nasıl acaba inşallah geçmiştir merak ettim aynı sorunla bende boğuşuyorum çok yıpratıcı iyi haberler verirseniz sevinirmCevaplamak için Üye ol