Kalsiyum tablet kullanımı

angelwave soruyor: 6

şimdi 14 haftalık hamileyim ve doktor bana kalsiyum ve magnezyum (gerçi magnezyumu kabızlık sorunu için vermişti) tablet verdi

kan değerlerin güzel dedi ama böyle demesine rağmen de bu tabletleri verdi 
bir gün magnezyum bir gün kalsiyum kullan dedi
belki süt yoğurt tüketimim çok fazla olmayabilir ama yine de bu tabletleri kullanmak gerekirmi 
bende iki günde bir alıyorum 
tavsiyeleriniz bekliyorum
kullanmalımıyım yoksa kullanmamalımıyım

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


YaseGogo

Yeterli alamazsan diye önlem olarak vermiştir doktor. Calsium eksikliği zararlı ama fazlası zaten vücuttan atılıyor merak etme.


mert_mert

hamilelikte uyuşmalar oluyor özellikle ayaklarda..bazende uyutmayacak şekilde.tedbir amaçlı vermiştir ne güzel işte.ayrıca magnezyum çaya bile katıp içebilirsin tadı güzel.ben bazen uyuşma olursa içerim.kutu maşallah adeti çok fazlaydı hala duruyor..


angelwave

zararı yok fazlası atılır vücuttan kullanmaya devam diyorsunuz yani teşekkürler;)


kle

Magnezyumun fazlasının bebeğe zararlı olduğunu söylemişti doktorum.doktorum, elevit ve ferro sanoldan başkasını vermemişti.Özellikle yaşımdan dolayı kalsiyum kullanmalıydım diyorum.


dincelay

ben ikisinde de 3 aydan sonra sürekli kullandım doğuma kadar. Bu biz ileride kemik erimesi olmayalım diye önemli bir takviye.


ng1789

Bebekler yüksek miktarda kalsiyum çekiyor, ben de kullanmıştım, bence de kullan kalsiyum, kullanmayan bir arkadaşım doğumdan sonra bileklerinde ağrılar olduğunu söylemişti doğum ertesinde...Cevaplamak için Üye ol