Biberonların Ömrü(özellikle Avent BPA Free)???

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ikicocukannesi

tugce,

bpa free'yi bilmiyorum ama normalde hem emzikleri hem de biberonları en fazla dort ay kullanıyordum. bazen uc ayda bir degistirdigimde oluyordu.

oglus dogduktan ve ek gıdaya basladıktan yani evde toplamda 6 biberon olduktan sonra, bu sure bes-altı aya kadar cıktı. bir turlu almaya dahi fırsat yaratamadıgım komik yorucu aylardı. iste o surede de uc ayda bir sadece biberonun emzik kısımını degistirdim, yedekleri satılıyor ya oyle idare etmisligim vardır:)
 
sevgiler.


Nil


Eliz'le biberonda anne sütü deneyimim olmadı, Günce ise biberon hiç almadı. Emzik her ikisi de emmedi.

Böyle olacağını kestiremediğim zamanlarda anne sütünü Avent Via ve Lansinoh poşetlerde biriktirmiştim. Anne sütü çözülünce gerçekten çok kötü kokuyordu (ki bunları sadece tek kez kullandık).

Sonrasında da anne sütünden yoğurt yapma çabalarım oldu (sağılmış sütleri atmaya kıyamadığımdan), cam kapta bile berbat bir koku oluşuyordu.

Özetle biberonun atılma zamanı da gelmiş olabilir ama anne sütü sadece tek bir kez içinde bulunduğu materyalin inanılmaz kötü kokmasına neden oluyordu bizde de.


ekim_

ben 2 ayda bir değiştiriyordum,kötü kokuya rastlamadım şimdiye kadar.


burcaksahin

Biberonları 2 ayda bir, emzikleri 1 ayda bir değiştiriyorum. Etrafımdaki annelere göre çok gereksiz bir işlem yapıyorum! Ama benim içim böyle rahat ediyor :)


yasemin_ekin

tugce, biberonlar temiz ve boşken mi bu kokular geliyor? Eğer öyle ise, sebep, biberonları temizledikten sonra ağzını kapalı saklaman olabilir. Ben ne zaman temizledikten sonra ağzını kapatsam öyle kokular geliyor. zehra

yasemin_ekin'e katiliyorum. ben de temizken agzini kapattigimda kotu bir kokuyla karsilasiyorum.


bebegimoldu

tugce merhaba,
biberonları dogru sekilde kullanıyorsun. aslında emzikte miad 3 ay ama biberonda boyle bir miad yok. ben de kokunun anne sutunden kaynaklandıgını dusundum okuyunca. iki kez canım anne sutunu cozdurdukten sonra atmıslıgım vardır benim de, ki bebisimin vucuduna surecektim, beslemek icin kullanmayacaktım. ancak koku o kadar kotuydu ki emin olamayıp doktum. agzını kapalı saklamaman da ise yarayabilir.

sevgiler,
muge


sissi

konuyla cok alakasiz olacak ama merakimi hos görün bayanlar..
cözülen anne sütü cok kötü kokuyor dediniz ya,onlari atmak mi gerekiyor gercektende yoksa kokusu mu öyle??bebegimoldu

Hayir sissi sakin atma.
Bu kokuya sebep olan bir `lipase`adindaki bir enzim.
Dogru sekilde saklayip dondurmus ve dogru sekilde cozdurmussen kullanabilirsin.

Detayi burada:http://www.kellymom.com/bf/pumping/lipase-expressedmilk.html

Umarim yardimci olabilmisimdir.
Sevgiler

Avent Annesi Muge - www.bebegimoldu.com


sevfurkereym

en sağlıklısı cam biberon.ben oğluma hep cam biberon kullandım.biberon emziğinide 2 ayda bi değiştirirdim.Cevaplamak için Üye ol