Ne zaman odasını ayırmalıyım?Yada ayırmalımıyım?

Pinaro soruyor: 2

Kızım 7 aylık oldu.Aynı odada benim yanımda park yatakta uyuyor.Gece 2 yada 3 kez uyanıp süt içiyor hala..emmediği için sağıp veriyorum dolayısıyla ısıtıp vermem bir süre alıyor.Kıpırdadığı an koşup ısıtmam lazım sütünü uyanınca ve ağlayınca birdaha uyuması çok zor oluyor.Dolayısıyla şimdi ayırmam mümkün değil..ve aslında ben kızımdan ayrılmakta istemiyorum pek.Ayırmazsam alışıp hiç odasında yatmaz mı ne kadar süre birlikte uyumalıyız.Yatağına alanlar ve çok mutlu olanlar var..kafam karışık..

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


babu

Arkadasim dedi ki: cok zor olmamis. Ilk gecelr gecede 3-4 kere uyanmis ama zaten arada uyanan bir cocukmus. Odayi cok karanlik yapmadim uyanirsa korkmasin diye dedi.

Paylastigin linke gelince, bence bu konular cok trtisilavak seyler degil. Her aile kendi dogrusunubve dinamigini yaratiyor. Ama benim bir arkadasim ilk cocugu 4-5 yasinda hala anneyle yatiyordu. 2.de olunca baba salona gecti ane e 2 cocuk beraber yatti. Kac yasinda kendi yataklarina gittiler bilmiyorum. Yani cocuk uzun yillar anneyle yatmak isteyebiliyor. Ben tercih etmezdim ama onlar mutluysa saygi duyarim :)


babu

Baba salonda yatiyorsa da bir ortak karar olabilir bu. En azindan arkadasimin durumunda oyle oldugunu biliyorum. Yani anne ben cocuklarimla yatayim sen git demiyor, berabere olaylari o noktaya getiriyorlar.
Cevaplamak için Üye ol