göğüs pompası nuk mu? medella mı?

lacivert0 soruyor: 10

arkadaşlar göğüs pompasına açıkçası bi dünya para vermek istemiyorum. aranızda nuk göğüs pompası (175 lira) veya medella mini (130 lira) kullanan var mı?

nuk ile ilgili hiç yorum okumadım ama medella mini çok gürültülüymüş?

ha bide kraft var 79 lira onunla ilgili okuduğum yorumlarda çok verimli olmadığı yönünde

hem ucuz hem verimli bir ürün istiyorum yardımmmmm lütfen

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


yasemin_ekin

sanırım nuk piyasaya yeni girdi, ondan bir yoruma rastlamamis olabilirsiniz. Bii yerde e-bebekte deneme imkani oldugundan bahsetmişlerdi. aklınızda bulunsun.

Anladığım kadarı ile ikiz bebek bekliyorsunuz,  yine bir yerlerde -tam hatırlayamıyorum ama- ikiz annelerinin  aynı anda iki göğüste kullanılabilen modelleri tercih etmeleri tavsiye ediliyordu. Belki araştırmışsınızdır.

Dah önce göğüs pompası ile ilgili sorulan sorularda, pompanın doğum öncesi "mtlaka alınmalı" listesinde olmayan bir şey olduğun da yazılmıştı. Süt durumu, emme durumu, vs.vs. Bir de daha 19. haftadasınız, doğuma kadar yeni modeller bile çıkabilir.

Mutlu bir hamilelik dilerim..


rabbit

Ben avent kullanmıştım memnundum


onuranne

Medela mini kullandım ve kullanan bi arkadaşım da vardı.İkimizde çok memnunuz ,hem fiyatı iyi hem de acıtmadan ,hızlı sağıyor.Kolay gelsin:)


Loxodonta

ben de medela kullanıyorum, oldukça memnunum...Ayrıca yine medelanın süt kaplarından da alırsan direkt bu kaplara sütü sağıp deep-freeze koyabilirsin


lacivert0

teşekkürler. kızlar açıkçası ne kadar kullanacağım belli olmadığı için 300-400 vermek işime gelmiyor.ucuz ama iş gören birşey istiyorum.

daha çok erken ama bana yardımcı olabilecek hiç kimse yok bu yüzden hemen almasam bile ne alacağıma karar vermem gerekiyor. olaki erken doğum vs. olursa en azından eşimin eline listeyi verip aldırabileyim. o yüzden şimdiden bakınıyorum.

medella hep aklımda ama çok rahatsız edecek derecede gürültülü olduğundan bahsedilmiş. gerçekten öyle miyasemin_ekin

benim medela mini elektirik oyle boyle degil, bayagı gurultulu idi..... her yere de yazdım, belki bana denk gelmissindir lacivert0. Ama sesinden o kadar da rahatsız olmadığını söyleyenler de var. Ben son çare, sesi kesmek için, kızımın banyo kovasını kullanmaya başlamıştım. Sağarken,  kova ile gogsumu kapatıyordum. ....

Ancak, çekim gücü gayet iyi. 3-4 ay kahrımı çekti, kızımı onun sayesinde anne sütü ile besledim.


rana_defne

yasemin_ekin'e, pompa almak için acele edilmemesi konusunda katılıyorum. bir arkadaşımın kanalları bol ve sorunsuz olduğu için elektrikli medela ile rahat etti. ancak bir diğer arkadaşım, göğüslerinde tek kanal  ve hafif tıkanıklıklar olduğu için elektrikliler fayda etmedi, hastane tipi pompa kiraladı.

araştırmakta fayda var lacivert0 tabii ki, sonuçta bizlerden iki kat daha yoğun olacaksın. umarım herşey yolunda ve vakitli olur, sevgiler..


belle

Ben medelanın swing modelini kullandım ve oldukça memnun kaldım.  Almak için acele etmenize gerek yok. Ancak doğum için hastaneye giderken yanınızda bulundurmanızı öneririm.  Çok nadiren de olsa pompayı doğumdan sonra, hastanede  kullanmanız gerekebiliyor.nihal58

Bende ilk başta pompa almayıp gerekirse alırım demiştim ve bebeğim 4.aya girince Medela Mini Elektrikli pompasını aldım 2 ay hemen hemen hergün kullandım süt depolamak için ve bence o kadar da gürültülü değil yani beni rahatsız etmedi en azından ben sürekli bebeğin yanında sağdım ve onu da rahatsız etmedi. Fakat 2 hafta önce pompanın açma kapama düğmesi bozuldu ve Medela'nın ithalatçısı kesinlikle annelere yardımcı olmayan bir firma, tek teknik servisleri Nişantaşında pompayı oraya kargo ile göndereceksiniz yada elden teslim edeceksiniz, garanti kapsamında olmasına rağmen kargo parası ödeyeceksiniz, geri gelirken tekrar kargo parası vereceksiniz. Daha önce kuzenimde Swing modelini kullandı doğum yapınca bana vermişti ve kesinlikle çalışmıyordu teknik servise gönderince içine süt kaçırmışsınız garanti kapsamına girmez 100 tl ye tamir ederiz demişlerdi. Ben pompayı tamire gönderince yerine geçici ürün veriyormusunuz dediğimde tabii ki hayır dediler, sonuçta bebeği emmeyip sadece sağılan sütü içen bir anne olsa zor durumda kalır. Yani Medela'nın müşteri hizmetleri çok çok kötü.
Ben pompayı deneyerek E-bebek'ten almıştım tamir için oraya götürdüm ve daha ben sormadan onlar kendileri demo için kullandıkları bir pompa verdiler bana müşteri hizmeti böyle birşey işte.
Medela'yı kullanırken memnundum ama bozulursa böyle tablolar ile karşılaşıyor insan, bilginiz olsun.


sevda

ben medella kullandım ve çok memnun kaldım


Cevaplamak için Üye ol