Emzirmeye ara vermek kendi sağlığım için

sehergil soruyor: 8

Helikobacter tedavisi için dahiliye doktoru antibiyotik tedavisi uygulayacak. İlaç süte geçtiği için 14 gün boyunca emzirmemem gerekiyor. Bebeğim 14 aylık, azı diş çıkardığı için çok iştahsız. Çalıştığım için sadece akşamları emziriyorum ama gündüz bişey yemediği için emzirmem lazım. Tedaviyi 1 ay erteledim şimdilik. Çünkü ara vermek bebeği sütten kesmek demek, yani 14 gün sonra emer mi bilemiyorum. Bebeğim ben eve gelir gelmez yapışıyo ve mutlaka emmek istiyor. Sütüm de bebeğe 1 öğün yetecek kadar var allaha şükür. 
Tedaviyi gerektiren şikayetlerim şimdi şiddetli değil ve hayati bişey olmadığı için de erteliyorum ve bebeğim emmeyi bıraktığı zaman tedaviye başlamayı düşünüyorum.
Doktora kalsa zaten yaşını geçmiş, süt de artık çok besleyici değil, bıraksın ne var diyor.
Bir de bayan, ne kadar rahat yaa, biz aman 1 damla da olsa alsın diye uğraşıyoruz.
Siz olsaydınız ne yapardınız?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


FeyzaZ

Ben de ertelerdim tedaviyi. Bizim dr umuz 2 yaşına kadar emzirmeyi destekliyor. Oğlum şu an 10 aylık. Günde 3-4 öğün emiyor. Ek gıda da alıyor. Çok önceden bir makale okumuştum, sütün besleyiciliği doyuruculuğu bir tarafa anne sütüyle bebeğe anneden canlı hücreler antikorlar aktarılıyormuş. 1öğün bile olsa emzirmeye devam bence


iflah_olmaz

mide rahatsızlığınız var sanırım.bende ertelerdim.


sehergil

Evet mide rahatsızlığı. ama bu helikobakter kansızlığa, halsizliğe de yol açıyor dolaylı olarak. Doktora başvurma sebebim kronik yorgunluktu. Vitamin takviyeleri ve mide koruyucularla başlıycam tedaviye. Her anne istediği kadar emzirsin, bol sütlü günler diliyorum herkese


wonderwoman

Helicobakteri ertlenememesi gereken bir rahatsizlik. Antibiyotikle hizlica geciyor ama baska tedavi yontemi var mi bilomiyorum. Baska bir doktora daha danisirdim sizin yerinizde olsam. Her kosulda emzirme taraftaraiyim ama sizin durumunuz biraz farkli.

Gecmis olsun.nadia

ben olsam birakirdim emzirmeyi. zaten 1 yasini gecmis, kendi sagligimi dusunurdum.


ozlemdevrim

Eşim iç hastalıkları uzmanı..O da bebek 14 aylıksa h.pyloriiçin  kullanılabilecek bazı antibiyotiklerle emzirmenin mümkün olabileceğini söylüyor..Siz eşime muayene olun en iyisi:)


yie

Bir kac yil once esimde de cikmisti bu bakteriden, dr benim de test yaptirmami tavsiye etmisti; opusurken falan tukurukle bulasabiliyormus, bende cikmamisti gerci..aklinizda olsun diye soyledim..Gecmis olsun..


sehergil

Kışın geçirdiğim boğaz enfeksiyonu sebebiyle kullandığım antibiyotikten penisilin alerjisi geçirdim. O yüzden tetradox ve biteral verdi doktorum.
Emzirmeye engel olmayacak ilaç yok mu dediğimde penisilin türevi olmayan ancak bunları verebilirim demişti. Başka doktorlara soruyorum. Bakalım böyle bişey bulabilecek miyiz? Bulabilirsek çok iyi olur çünkü oğlum bir meme bağımlısı. Emzik ve biberon da almaz.


Cevaplamak için Üye ol