Evde kullandığınız temizlik malzemeleri

Gulusoy soruyor: 2

Evde temizliğe gelen yardımcı bayan ihtiyaç listesi hazırlamış bugün. "Tuz ruhu, çamaşır suyu, domestos v.b." Bu ürünleri kullanmanın bebeğimin soluduğu hava için zararlı olacağını düşünüyorum ama doğru malzemeler neler bilmiyorum da.. Şu an evde parke ve ıslak zemin için "sıvı arap sabunu", klozet-küvet-lavabo için de "cif" kullanıyoruz.. Siz neler kullanıyorsunuz, tavsiyeniz var mı?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


mmmmm

ben de bebegim emeklemeye baslamadan once agresif kimyasal temizleyicilerden vazgectim. sirkeli su ile mobilyalari ve mutfak yuzeylerini siliyorum, buharli temizleyici ile yerleri ve halilari geciyorum. bulasik deterjanindan da vaz gececegim ama yerine ne koyacagimi bulamadim henuz.


gokalpileseyrialem

yeni dönem annler kimyasallar konusunda son derece bilinçlendi hatta bu uğurda kendi bulaşık detarjanını yapanlar bile var. Bende ucundan kenarından bu kimyasalsız yaşama ayak bastım. Fakat diğer anneler gibi kendim yapacak kadar enerjim yok.Üstelik sabun formu olmadan köpüksüz temizliği de henüz hazmedemedim. O nedenle bitkisel bir deterjan kullanıyorum. Frover living markalı detarjan çok amaçlı kullanılıyor.Temizlik,bulaşık,çamaşır aklınıza gelicek ter tip temizlikte kullanabiliyorsunuz. Konsantre bir ürün olduğu içinde çok bereketli.Aynı markanın diş macunu ve el yüz sabununu bebeğim ve onun hassas cildi için kullanıyorum. Tavsiye ederim.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var. Organik yaşam ve kimyasallarla ilgili yazımı ilginizi çekeceğini düşünerek ekliyorum. Sevgiler..
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/12/organik-yasama-gectim-kimyasallara-veda.html
Cevaplamak için Üye ol