ne yedirebilirim

jamila soruyor: 4

merhabalar bizim bebiş 5 aylık sadece anne sütü emiyor . öğlen 30ml elma suyu veriyom çok seviyor elma suyunu bitiriyo sonuna kadar akşama doğru da 20 ml su veriyom .dışara çıktığımızda bazen APTAMİL mama veriyom ooo da bazen . ne zaman ne verebilirim ?hangi ayında ne yiyebilir ?yardımcı olursanız çok sevinirim !

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mutlu

Merhaba . Benim kızm da 8 aylık  doktor tavsiyesi üzerine 6 ay olana kadar sadece anne sütü verdim . Anne sütü azaldıgında da ek gıda olarak aptamil , yogurt ve meyva suyu vererek başladım. Çalıştığım için gün içinde sagdığım sütü  tek ögün olarak verip öğle uykusundan sonra biraz meyva suyu akşam üzeride yogurtla deslekdedik.  ara ara da aptamil verdim. 10 gün kadar bu şekilde ek gıdaya geçiş yaptık . daha sonra  sebze çorbasına başladık. 7 ay içinde de   sabahları kahvaltı vermeye başladım ( bebe bisküvisi+1/4 yumurta sarısı+1 çay kaşıgı pekmez,dönüşümlü olarak pekmez yerine labne peyniri daha sonra yumurta miktarını  yavaş yavaş artırdım)  öğleyin sebze çorbası ( havuç ,patetes le başladık )  , ögleden sonra yogurt  akşam iş çıkışıda meyva suyu ve anne sütü ile devam ettık. Şimdi beslenme biçimini biraz degiştirdik  sabahları kahvaltı, 4 saat aradan sonra çorba +yogurt ,ögleden sonra iş çıkışımda  ise anne sütü aldıktan sonra kaşık maması yapıyorum içine elme rendeliyorum. Gün içinde aptamil vermiyoruz. Gece anne sütüne devam yetersiz gelirse aptamil ile destekliyorum. Bu şekilde devam ediyoruz . Şimdiye kadar allaha şükür bizi üzmedi hemen hemen düzenli hepsini yedi anne sütünde sonra geçiş zor olur diye tereddütlüydüm ama maşallah iyi gidiyoruz..


leylakir

ben 5 aydan itibaren muhallebi(pirinç unuyla) ve yoğurt yedirmeye başlamıştım.yavaş yavaş başlayın bence.ayrıca suyuda her istediğinde verin.ben 15 günlükken su vermeye başlamıştım.


ediluj

http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/853aff10-7e52-487b-add9-9e68010707f9/1/bebislerin-beslenme-duzenleri ekim 2010 annelerinin ek gıda deneyimleri  olarak sanırım sizin bebek bir ay kucuk bizimkinden..gurubu takip edebilirsiniz..sevgilerimle..


jamila

çook teşekürler çok sevindim ilginiz için .Cevaplamak için Üye ol