Bu doğru mu?

enemies soruyor: 9

kızımın kreşte ikinci haftası, biraz hasta ateşi yok burun akıntısı yok kuru öksürük var,

kızım eve geldiğinde bugün neler yaptınız diye sordum,anlattı İngilizce dersi vardı hikaye okuduk vs vs sonra arkadaşlarım uyumaya gitti ben yalnız başıma boyama yaptım dedi hiç ağlamadım ama dedi.. öğretmenide gün sonu bilgilendirmesi yaparken (sınıf 15 kişi 2 öğretmen var) yardımcı öğretmen diğer çocuklarla ilgilendi ben kızınızla ilgilendim dedi. yaptıklarına baktım yırtma yapıştırma boyama falan yapmış. benim anladığım kızımı ayrı bir odaya alıp orda çalıştırmış bu doğru bir yaklaşım mı? yarın sabah detaylı soracağım ama öğrenmek istedim tecrübesizim bu konuda, sırf öksürüyor diye ayrı bir sınıfta tutulması doğru mu??

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


kucukadam

Bence çok doğru.


berlindenbirseda

Öksürük yüzünden olduğuna emin misiniz? Belki uyumak istemediği için ayrı odada kalmıştır. Sanki sadece uyku süresince ayrı tutulmuş gibi anladım anlattıklarınızdan. Değilse biraz saçma olmuş bence, her öksüreni ayırsalar yuvanın sınıfları yetmez.


enemies

kızım okulda uyumuyor  yarım gün gidiyor yarım gün giden çocuklar var kızımdan başka .bugün ne yaptım listesinde grup oyunu oynandı falan yazıyor ama kızımada güveniyorum yalnız kaldım dediyse kalmıştır boyama kâğıdını çevirip resim yapmış arkasına .arkadaşların uyuyacak denmiş sanırım kafam allak bullak sürekli soru sorup tepki çekmek istemiyorum sormasam yarın huzursuz olacm..


meltemy

bence baştan konuşun aklınıza takılan ne varsa,varsın tepki çekin,bunları bilmek en doğal hakkınız...kızım da kreşe başlayalı 2 hafta oldu,çalışma saatlerimden dolayı ne sabahları bırakabiliyorum ne de akşamları alabiliyorum.ya babaanne ya da anneanne alıyor kreşten.bu yüzden aklıma ne takılırsa biriktirip 2-3 günde bir arıyorum okulu soruyorum ya da ben iletmek istediklerimi iletiyorum.guta

Konuşmakta fayda var, iyice nedenini öğrenin. Ama hasta olan çocukları bizim kreş de ayrı bir sınıfa alırdı, aslında doğru yaptıkları. 


dilrubaa

Hastalik nedeniyle ise bence yaptiklari dogru ama size bildirmeleri gerekirdi. Kuru oksuruk bile olsa bulasici bisey olabilir altinda yatan, hatta bence keske her okul hasta olan cocugu ayirabilse. Ama belki baska nedenle bir sure baska sinifa gecmislerdir. Baslangicta cocuklar birebir ilgiyi tercih ediyor, sinif ortaminda huzursuzlanirsa kizimi da ogretmeni disari filan cikariyordu, basbasa takiliyorlardi bazen. Cocuklarin soyledikleri genelde dogru oluyor ama bazen de carpitabiliyorlar. Yani cok az bir sure yalniz olduklarinda butun gun yalniz gibi degerlendirebiliyorlar, yine de okulla surekli iletisimde olmak herseyi sormak en iyisi


gokceseda

Hikaye okurken birliktelermis diğerleri uyurken resim yapmış gibi anladim. Sonuçta aynı eşyaları kullanıyorlar aynı yerde yemek yiyorlar tuvalet aynı vs sadece günün bi kısmında aynı sınıfa geçmek ne derece korur diğer çocukları bilemedim. Aklınıza takilanlari muhakkak sorun tepki alirsaniz bi sorun var demektir.


leylaleyla

Uyku saatinde uyumayan çocuklarla bu Tür etkinlikler yaparlar kreşte yani Ayrım değil merak etmeyin


ediluj

Uyumayan çocuklarla oyun oynuyorlar yada farklı etkinlik yapıyorlar ben öyle anladım


Cevaplamak için Üye ol