Gece beslenmesini bıraksam delisksiz uyur mu

hale15 soruyor: 10

mrb arkadaşlar,kızım 16 aylık ve doğduğundan beri gece kesintisiz uyuduğunu bilmem ama artık büyüdü ve kesintisiz uyumasını bekler oldum,ayrıca çalıştığım için uykusuz işe gitmek beni çok zorlar oldu.akşam en geç 9buçukta kendisi uyur,uyumadan önce muhallebi tarzı bişey yediriyorum genelde tok tutarmı diye ama gece 12buçuk 1 gibi kalkar ve süt içer,su verdiğimde onu almıyor atıyor suyu,sütünü içiyor,bir de 4den sonra içer süt tekrar bazen bu sayı 3 olabiliyor.ama bu ara çok sık mızırdanmaya başladı,her 2 saate bir mızırdanıp beni kaldırıyor su veriyorum süt veriyorum pışpışlıyorum,gecikirsem ağlıyor :( sıkıntısını çözemiyorum ama doktora danışmadan size sorayım dedim sizce gece beslenmeyi kessem bu durum değişir mi?

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


baisy

ben 4 gündür gece meme vermiyorum ilk üçgün 2 4 arası mim tutturdu bize dün gece deliksiz uyudu, ömründe ilk defa:) bilmem bağlantısı varmı ilerleyen günlerde göreceğiz.


berkay_betul

benim oğlum da 16 aylık doğduğundan beri uyku konusunda beni hiç üzmedi ben de ona hiç dayatmadım istediği zaman 17:00 da gece uykusuna geçti istediği zaman 23:00 kadar uyumadı geceleri de geç yattığı günler 1 kere ya da hiç erken yattığı günler 2 kere uyanır son 1-2 aydır uykularımız düzene girdi saat 20:30 da uyuyor.. yalnız bazı zamanlarda geceleri hiç uyanmazken bazı zamanlarda yarım saatte bir uyanıyordu doktoru 4 azı 6 tane dişi patlamış büyük ihtimalle ondandır dedi çok mantıklı buldum aynı acıyı biz çeksek hastanelik oluruz kesin Allah diş çıkaran bütün yavrulara yardım etsin..
bir de bana doyamadığı günlerin gecesinde daha çok uyandığını fark ettim bu aylarda süt oldukça azaldığı için önceleri doymadığını düşünerek koşa koşa gidip mama yaptım çünkü emiyor iki dakika içinde uyuyor sonra yarım saat olmadan bir daha uyanıyordu ama mamayı ağzına bile almadı sonra benim yanımda olmak istediğini düşünerek ağladıkça yanıma aldım meme ağzında beraber uyuduk ama o daldıktan sonra mutlaka yatağına koydum bir taraftan yanımda uyumasına izin verirken diğer taraftan bunu alışkanlık haline getirmesine izin vermemeliyim diye düşünüyorum..
bence meme vermemezlik etmeyin ve görmezlikten gelmeyin onların şimdi inanılmaz anne sevgisine ve şefkatine ihtiyaçları var diye düşünüyorum..


ecehankoc

Ben de kestim gece memesini, hicbir ise yaramadi. Yine uyaniyor, hicbir degisiklik olmadi.


aslidenizcan

kesinlikle diş çıkarmak çok acı verici onlar için, o sebeple de hepsi çıkana kadar onlardan pek uyku, yemek, düzen beklemeyin, yazık bebişlere :(


hale15

haklısın arkadaşlar ya 4 tane azı dişi kaldı çıkmadık,ve bazen parmağını onların boşluğuna yerleştirip diş kaşıyor,gece de ağrısı olabilir,inş zamanla düzelir.bunun yanında gündüz çok iyi uyuyor aslında ggüzel bir düzeni var,akşam  uyuduğu saat bellidir,öğle uykusunu enaz 2 saat uyur ,demek ki o dinleniyor bu şekilde.umudum devam ediyor sütü sulandırmayı deneyeceğim ama...teşekkürlerburmeh

hale bu yazdıkların tamamen benim oğlumu anlatıyor. her gece saat 3 de uyanır. hiç şaşmaz saati. önce suyla kandırmaya çalışıyorum ama olmuyor illa mamasını istıyor. bence acıktığından değil başka türlü uykuya dalamadığından.
sallamak da fayda atmıyor uykusu varsa ayağıma yatıp en geç 5 dk sonra uyuyor. ama gece uyandığında sallamayı bıraktığım an mızmızlanmaya başlıyor. acaba yatağında mı rahat değil diye düşünüyorum bazen
bir de benim oğlum gözleir kapalı bir şekilde ağlar geceleri. gözlerini açarsa da biberon aramak yerine beşiğinde ayağa kalkıp beni arar. kendi kendine biberonundan su içmesi mümkün değil yani.


sappho

Gece emmeyi 9 aylıkken bıraktı,gece beslenmesini de 2 yaşına doğru.Gece biberonla beslenmesini bırakmamız ardından 1 hafta-10 gün kadar çok sık uyanıp ağlama krizleri geçirdi.Dayandık,vermedik. Doğduğundan beri,gece delilksiz uyuduğu sayılıdır. Beslenmeyi kesmekle hiç ilgisi olmadı bizde. Hala çok sık uyanır,ağlar tekrar uyuturuz.Bizimkine uyku terörü teşhisi konmuştu tabii sizinkini bilemem.Belki sizinki deliksiz uyur,öyle de umarım sizin için:))


Burcu_Kaan

Halecigim benim oglumda kendi kendine uykuya gecer fakat aynen bizde de gece emme olayi var,bende bu dertten muzdaribim.gece gerci sadece saat 4-5gibi bir kez uyanir emer geri uyur sonrada saat 6-7 arasi da kalkar,tabi bu durum normali yani gaz dis v.s yoksa.bende aliskanliktan ve baska turlu uykuya dalmayi bilmediklerinden oldugunu dusunuyorum.her ne kadar kendi kendine uyusalarda sonucta gece uyandiklarinda emerek yada beslenerek uykuya dalmayi ogrendiler ve bebekler rutini sever yani alistiklari sekilde uykuya dalmayi isterler bu nedenle de uyandiklarinda emerek uyumak istiyorlar.cozumu ne dersen kelin ilaci oksa badina surermis,elbet bir sekilde basarcagiz.bu ara gece beslenmesi ve emzik biraktirma denemelerim devam ediyor.basarirsam mutlaka paylasirim.

Bu arada kendi kendine uykuyu nasil ogreyiyorsunuz diye soranlar olmus,ben bizim basari hikayemizi paylasmak istedim,belki baska annelere fikir verir diye.

burcu-kaan.blogspot.com/2012/07/uyku-ile-ilgili-puf-noktalar-kaan.htmlMeowwow

Ben bütün gece emzirme ya da sütlerini birer birer bıraktırdım. Dr 4 aydan sonra gece yemesine içmesine gerek yok dedi (ki kuzum normal kilonun altında). Bir kaç gün mızıldadı. Sonra alıştı midesi yeni sisteme ve uyur bütün gece. Midemizi şu an siz bile programlayabilirsiniz. Kalkın bir kaç gece süt için sizde uyanıp süt istersiniz

Kolay gelsin, ben bu değişiklikleri yapmaktan hep çok korktum ama her seferinde yersiz olduğunu kuzum yüzüme vurdu :))


kle

Arkadaşlar,gece emzirmeyi nasıl bıraktırdınız?ben birtürlü beceremiyorum.Gece emmek için çok sık kalkıyor.Cevaplamak için Üye ol