nAzal kemik neden görülemez

umut1 soruyor: 3

ikili test sonucu kan tahlili sonucu ve ense kalınlığı normal çıktı.Fakat nazal kemik 15. hafta olmasına rağmen halen görülemedi.Bunun gibi bir durum yaşayan var mı?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ozge79

Merhaba, benim de ikili test için gittiğim doktor nazal kemik olmadığını yazmıştı ve ikili test sonucum 1/45 down riskli çıktı. Ancak kendi doktorum bir önceki randevuda kemiği görmüştü o yüzden şüpheye düştük. 


Daha sonra uzman bir perinatoloji doktoruna gittim, kesinlikle burun kemiğinin olduğunu ve boyutlarının da normal olduğunu söyledi. Yani siz farklı bir doktora daha gidin derim ben. İstanbul'da iseniz tavsiye edeceğim çok iyi bir doktor var.


ay_she

canım nazal kemık demek burun kemiği demek olmaması ciddi bi sorun olur umarım öyle bişey yoktur ama...bence kesinlikle bi perinatoloğa gözükmen lazım inş. yanlış teşhistir


ketrin

canım benim bir arkadaşımada aynı şey söylenmişti ve amniyosentezde yapılmıştı ondanda risk vardı. ama çocuk minicik burunlu ve sağlıklı olarak dünyaya geldi. bencede bir perinatoloji bölm.ne görün birkaç doktordan fikir al. umarım hayırlısı olur sağlıkla doğarCevaplamak için Üye ol